Netflix zdradza szczegóły serialu Holland. Znamy obsadę

Pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflix będziemy mogli obejrzeć jeszcze w tym roku.
Agnieszka Holland z córką Kasią Adamik podczas tegorocznego Berlinale Agnieszka Holland z córką Kasią Adamik podczas tegorocznego Berlinale MICHAEL SOHN/AP

Serial Netfliksa i Agnieszki Holland - prace ruszają już w tym tygodniu

Prace nad pierwszym polskim serialem Netfliksa zaczynają nabierać tempa. Już w tym tygodniu ekipa wchodzi na plan zdjęciowy. Wiemy też, że serial będzie thrillerem szpiegowskim, a w obsadzie pojawią się aktorzy młodego pokolenia.

Za kamerą staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik (razem nakręciły także ''Pokot''). Obie reżyserki mają doświadczenie w tworzeniu seriali - Holland jest autorką dwóch odcinków jednego z najpopularniejszych produkcji Netfliksa - 'House of Cards' i trzech epizodów "The Wire'' HBO, a Adamik (prywatnie córka Holland) jest jedną z reżyserek wyprodukowanej przez HBO ''Watahy'', która została okrzyknięta najlepszym polskim serialem ostatnich lat.

Przypominamy: Aleksandra Popławska: 'Wataha 2' to prawdziwe historie z polskiej granicy. Powinna to zobaczyć reszta świata >>

Netflix Netflix mat. prasowe

Polski serial Netfliksa - fabuła

Serial ma opowiadać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Akcja rozpoczyna się w 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym, który zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego.

Główni bohaterowie serialu - student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy, poznają prawdę o państwie policyjnym. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

&Robert Wieckiewicz, Agnieszka Holland &Robert Wieckiewicz, Agnieszka Holland FORUM

Polski serial Netfliksa - kto pojawi się w osadzie?

W serialu Netfliksa znajdą się m.in. Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska, Maciej Musiał i Patrycja Wolny.

Twórcą scenariusza jest Joshua Long, a za produkcję odpowiadają m.in. Frank Marshall (''Poszukiwacze zaginionej Arki'', ''Szósty zmysł'', ''Ciekawy przypadek Benjamina Buttona'') i Robert Zotnowski ('House of Cards').

Serial będzie miał 8 odcinków, a zdjęcia odbędą się w różnych regionach Polski.

Premiera serialu Netfliksa i Holland zapowiedziana jest na 2018 rok.

To nie jedyna produkcja Netfliksa, na którą czekamy. Amerykańska telewizja stworzy serial o Wiedźminie, oparty na książkach Sapkowskiego.

Przypominamy: Andrzej Sapkowski nie będzie współpracował z Netfliksem przy ''Wiedźminie'' >>