Wojciech Mann kończy dziś 70 lat! Za to go kochamy

Wojciech Mann jest jedyny w swoim rodzaju. Po 53 latach na antenie i w telewizji wciąż zaskakuje nas nowymi pomysłami. Dziś kończy 70 lat.
Wojciech Mann, Anna Gacek Wojciech Mann, Anna Gacek Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Wojciech Mann kończy 70 lat

Swoją przygodę z mediami Wojciech Mann rozpoczął w 1965 roku w Polskim Radiu, gdzie początkowo można było usłyszeć go w Rozgłośni Harcerskiej. Pod koniec lat 60. związał się z Programem Trzecim Polskiego Radia - i tak już zostało. Prowadził tam swoje autorskie programy, m.in. ''Magazyn 4/4'', ''Mój magnetofon'', ''Poranek z radiem'' czy ''Bielszy odcień bluesa''. Obecnie prowadzi poranne wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" i "Piosenki bez granic".

Wojciech Mann i Krzysztof Materna Wojciech Mann i Krzysztof Materna Fot. Małgorzata Kujawka / AG

Wojciech Mann i telewizja

W latach 70. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską, gdzie prowadził m.in. ''Sobotnie Studio Młodych''. W drugiej połowie lat 80. wspólnie z Janem Chojnackim tworzył jedyny wówczas program o muzyce rockowej - ''Non Stop Kolor''. Wszyscy pamiętamy go też z ''Szansy na Sukces'', którą prowadził od 1993 do 2012 roku. Od 2005 do 2008 roku Mann był prowadzącym programu ''Duże dzieci''.

W 1994 razem z Krzysztofem Materną stworzył telewizyjny talk-show ''MdM''. Prowadził także autorskie audycje w Radiu Kolor.

Przypominamy: Wojciech Mann: Próbujcie stworzyć własną opinię i spróbujcie nie dać się zmanipulować [WYWIAD] >>

Wojciech Mann w swoim programie polecił dawną szefową Wojciech Mann w swoim programie polecił dawną szefową Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Wojciech Mann nie daje się zaszufladkować

Wojciech Mann zagrał też w kilku filmach. Możecie zobaczyć go m.in. w ''Cudownym dziecku'', ''Uprowadzeniu Agaty'', ''Świątecznej przygodzie'' i ''Sercu na dłoni'', a także w serialach ''Czterdziestolatek. 20 lat później'' i ''Bank nie z tej ziemi''. Dziennikarz udzielił głosu w filmach ''Shrek 2'' i ''Shrek Trzeci''.

Razem z Krzysztofem Materną napisał ''Podróże małe i duże''. Jest także autorem książek ''RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą'' oraz ''Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne''.

Mann napisał też tekst piosenki ''Ja nie mogłam mieć serc dwóch'' Anny Jantar z płyty ''Tyle słońca w całym mieście'' z 1974 roku.

25 stycznia 2018 roku dziennikarz skończył 70 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!