Wojciech Mann kończy dziś 70 lat! Za to go kochamy

Wojciech Mann jest jedyny w swoim rodzaju. Po 53 latach na antenie i w telewizji wciąż zaskakuje nas nowymi pomysłami. Dziś kończy 70 lat.
Wojciech Mann, Anna Gacek Wojciech Mann, Anna Gacek Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Wojciech Mann kończy 70 lat

Swoją przygodę z mediami Wojciech Mann rozpoczął w 1965 roku w Polskim Radiu, gdzie początkowo można było usłyszeć go w Rozgłośni Harcerskiej. Pod koniec lat 60. związał się z Programem Trzecim Polskiego Radia - i tak już zostało. Prowadził tam swoje autorskie programy, m.in. ''Magazyn 4/4'', ''Mój magnetofon'', ''Poranek z radiem'' czy ''Bielszy odcień bluesa''. Obecnie prowadzi poranne wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" i "Piosenki bez granic".

Wojciech Mann i Krzysztof Materna Wojciech Mann i Krzysztof Materna Fot. Małgorzata Kujawka / AG

Wojciech Mann i telewizja

W latach 70. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską, gdzie prowadził m.in. ''Sobotnie Studio Młodych''. W drugiej połowie lat 80. wspólnie z Janem Chojnackim tworzył jedyny wówczas program o muzyce rockowej - ''Non Stop Kolor''. Wszyscy pamiętamy go też z ''Szansy na Sukces'', którą prowadził od 1993 do 2012 roku. Od 2005 do 2008 roku Mann był prowadzącym programu ''Duże dzieci''.

W 1994 razem z Krzysztofem Materną stworzył telewizyjny talk-show ''MdM''. Prowadził także autorskie audycje w Radiu Kolor.

Przypominamy: Wojciech Mann: Próbujcie stworzyć własną opinię i spróbujcie nie dać się zmanipulować [WYWIAD] >>

Wojciech Mann w swoim programie polecił dawną szefową Wojciech Mann w swoim programie polecił dawną szefową Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Wojciech Mann nie daje się zaszufladkować

Wojciech Mann zagrał też w kilku filmach. Możecie zobaczyć go m.in. w ''Cudownym dziecku'', ''Uprowadzeniu Agaty'', ''Świątecznej przygodzie'' i ''Sercu na dłoni'', a także w serialach ''Czterdziestolatek. 20 lat później'' i ''Bank nie z tej ziemi''. Dziennikarz udzielił głosu w filmach ''Shrek 2'' i ''Shrek Trzeci''.

Razem z Krzysztofem Materną napisał ''Podróże małe i duże''. Jest także autorem książek ''RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą'' oraz ''Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne''.

Mann napisał też tekst piosenki ''Ja nie mogłam mieć serc dwóch'' Anny Jantar z płyty ''Tyle słońca w całym mieście'' z 1974 roku.

25 stycznia 2018 roku dziennikarz skończył 70 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Komentarze (29)
Wojciech Mann kończy dziś 70 lat! Za to go kochamy
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 49 razy 41

  Cenię Pana Wojciecha za dobry gust muzyczny, zwłaszcza te grzałki, ale najbardziej Go lubię za niepowtarzalne poczucie humoru - od "Nie tylko dla orłów" poczynając.;)
  A życzmy Mu tego, czego byśmy sobie życzyli...

 • Bogna Badowiec

  Oceniono 24 razy 18

  Panie Wojtku Kochany- poproszę o kolejne 70 lat - pomaga mi Pan nie zwariować w tym dziwnym ciągle świecie

 • bb523

  Oceniono 21 razy 17

  chwila, brakuje informacji o "Komicznym Odcinku Cyklicznym" i "Za chwilę dalszy ciąg programu"

 • barbara.rab

  Oceniono 17 razy 9

  Zdrówka Panie Wojciechu! a z szufladkowaniem byłby problem-gdzie są takie szufladki do których dałoby się Pana włożyć?ja tez jestem już prawie szersza niż wyższa,więc to żadna przygana,tak po prostu mają szczęśliwi ludzie!
  Kocham Pana od zawsze i podziwiam za szerokie horyzonty i znajomość materii w której Pan operuje,humoru,humoru!

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 10 razy 8

  No proszę!!! ja też mam dziś urodziny - wszystkiego najlepszego nam!!!

 • artur0121

  Oceniono 14 razy 8

  Wszystkiego naj panie Wojtku!!

 • losiu4

  Oceniono 13 razy 3

  co najmniej dwóch setek lat, Panie Wojciechu

  Pozdrawiam

  Losiu

 • tilow3

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Wojciechu - z tej przejmującej rocznicy, życzenia zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Dzięki Panu można chcieć być lepszym człowiekiem i doprawdy, sprawia Pan radość w życiu niejednego Polaka- zaręczam! Nie wyobrażam sobie świata bez Pana!

 • makuku

  Oceniono 5 razy 1

  Co za kretyński tytuł! Kochamy Wojciecha Manna nie za to, że kończy 70 lat. Kochamy Go za to, że JEST. Mądry, dowcipny, kulturalny, sympatyczny, posiadający znakomity gust muzyczny, Uroczy facet po prostu. Pewno uśmiecha się z wyrozumiałością i politowaniem nad "dziennikarzem", który ten tytuł spłodził.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX