"Gra o tron" i "Naprawdę chciałam te słonie". Ledwo się zaczął 8. sezon, a fani już robią o nim memy

"Gra o tron" ponownie zainspirowała fanów do stworzenia memów, mimo że akcji jeszcze w tym sezonie jeszcze nie uświadczyliśmy wiele. Napięcie przed bitwą o Winterfell rośnie, ale i tak te sceny, które już mieliśmy okazję zobaczyć wystarczyły, żeby powstały o nich memy. Jak wiadomo, fani w takich sprawach nigdy nie zawodzą.
Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. Game of lughs

Gra o tron - będą spoilery!

Uwaga, jeśli ktoś z Was nie oglądał jeszcze żadnego z najnowszych epizodów serialu, i nie chce sobie psuć niespodzianki, szczerze uprzedzamy, że poniżej znajduje się dużo spoilerów. Zostaliście ostrzeżeni, czytacie na własne ryzyko.

Na rysunku skrót wydarzeń z drugiego odcinka na kadrach z innych filmów.  

Cersei chciała słonie Cersei chciała słonie fot. Danny Phantom / @ DShan1223 / Twitter

"Naprawdę chciałam te słonie"

Za nami ledwie dwa odcinki ostatniego sezonu 'Gry o tron'. Już w pierwszym padła wyjątkowo zabawna kwestia królowej Cersei - 'Naprawdę chciałam te słonie'. Przypominamy, królowa miała wysłać swoje wojska, żeby walczyły w Winterfell z Białym Królem. Zamiast wysłać wojska, zatrudniła Złotą Kompanię - armię zabójczo profesjonalnych najemników. Często proponują swoim klientom słonie bojowe, ale do Kings Landing ich nie zabrali - słonie źle znoszą morskie podróże. Cersei była tym naprawdę zawiedziona.  

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. LeRage Shirts / twitter

Ciekawe, o czym myśli

Jak to w przypadku królowej Cersei, także w pierwszym odcinku znalazła sobie kochanka. Jednakże szybko go wygoniła z sypialni, szczerze nad czymś zadumana. Do tego też nawiązuje ten uszczypliwy obrazek:

Ciekawe, o czym myśli?

Naprawdę chciałam mieć te słonie... 

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. trial by meme / twitter

Nie będę do ciebie mówić "tato"

W siódmym sezonie 'Gry o tron' pomiędzy Jonem Snowem a Daenerys nawiązał się romans. W pierwszym odcinku ostatniego sezonu wybrali się razem na podniebną wycieczkę na dwóch pozostałych przy życiu smokach. Z dala od wzroku ludzi Jon skradł swojej kochance pocałunek. Jednak jeden ze smoków patrzył na nich niezbyt przychylnie. Stąd podpis:

Nie będę do ciebie mówić 'tato' 

Tudzież 'Nie jesteś moim prawdziwym ojcem':

Gra o tron - memy
fot. Game of Thrones Memes / facebook

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. Breann Booher / twitter

Jeszcze nie wiedzą, że są rodziną

Kiedy się całowali, ani Khaleesi, ani Jon Snow nie wiedzieli, że są rodziną. Dopiero później Sam powiedział Jonowi, że tak naprawdę Ned Stark nie był jego ojcem, tylko jego wujem. Jon Snow jest bowiem synem Lyanny Stark i starszego brata Daenerys, Rhaegara Targaryena - przez długie lata wszyscy myśleli, że ją zgwałcił. Okazuje się, że wzięli sekretny ślub, co oznacza, że Jon Snow to tak naprawdę Aegon Targaryen i jest prawowitym dziedzicem żelaznego tronu. No i jest siostrzeńcem Daenerys. Dlatego smok patrzy z powątpiewaniem na ich pocałunek i mówi:

Stary, to twoja ciotka. 

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. funnyjunk. com

Bran widzi przeszłość

Bran Stark jest teraz Trójokim Wroną i widzi przeszłość. Stąd też poniższy żart:

Wyglądałaś pięknie w swoją noc poślubną. 

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot, Thrones memes

Kiedy spotkasz jej byłego

Pierwszy mąż Daenerys, Khal Drogo, nie żyje. Ale grający go aktor Jason Momoa ma się świetnie. Tutaj zrobił sobie zdjęcie z grającym Jona Snowa Kitem Haringtonem. Dysproporcja we wzroście obu panów jest widoczna:

Twoja mina, kiedy spotykasz jej byłego.

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. Shotu / wykop

Tormund wiecznie wierny

Tormund jest zauroczony Brienne z Tarthu od dawna. Ona jednak pozostaje nieczuła na jego zaloty. W drugim odcinku w czasie posiedzenia przy palenisku w Winterfell postanowił jej zaimponować historią z przeszłości. Najpierw opowiedział, jak zabił giganta, a potem dodał, że jest taki silny, bo przez trzy miesiące żona tego samego giganta karmiła go swoim mlekiem z piersi. Należy przyznać, że to zapadająca w pamięć historia.  

Kiedy jesteś największym fanem swojej kobiety:

Gra o tron - memy
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży

Gra o tron - memy Gra o tron - memy Game of Thrones Memes

Tormund zawsze pyta o swoją ukochaną

Uczucie Tormunda jest trwałe i silne. Bywa też całkiem monotematyczny w tej sprawie.

Wszyscy: Zbliżają się biali jeźdźcy i wszyscy zginiemy. 

Tormund: Czy duża kobieta ciągle tu jest? 

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. Rudy z 'Gry o tron'

Kiedy wreszcie się uśmiechniesz

Brienne z Tarthu została także W KOŃCU pasowana na rycerza (kobiety teoretycznie nie mogą być rycerzami). Zrobił to sir Jamie Lannister, który oznajmił, że każdy rycerz może pasować innego rycerza. Nic dziwnego, że jej reakcją był promienny uśmiech - ale do takiego widoku nie byliśmy przyzwyczajeni. 

Gra o tron - memy Gra o tron - memy fot. Kwejk

Spotkania po latach

Sansa Stark i Tyrion Lannister spotkali się pierwszy raz od bardzo dawna. Przy okazji Sansa nie odmówiła sobie wbicia szpili małżonkowi...

Gra o tron Gra o tron fot. Wykop.pl

Już za tydzień wielka bitwa

Bitwa o Winterfell ma być największą sceną batalistyczną w historii telewizji. 

Więcej o: