Memy po ostatnim odcinku "Gry o tron" to prawdziwy krajobraz po bitwie. Fani nie mieli litości

Największa bitwa w historii "Gry o tron" i w historii telewizji już za nami. Zostanie zapamiętana na długo - choćby dlatego, że ujęcia były tak mroczne, że prawie nic nie dało się zauważyć. Fani serialu pracowicie skomentowali wydarzenia z bitwy o Winterfell na memach - uwaga, będzie dużo spoilerów.
'Gra o tron' - memy 'Gra o tron' - memy fot. Łukasz Tylczyński via Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży \ Facebook

"Długa noc" w "Grze o tron" - uwaga na spoilery!

To nie był zwykły odcinek 'Gry o tron'. Nie tylko dlatego, że najdłuższa bitwa w historii telewizji trwała blisko 80 minut. Także dlatego, że prawie nic nie było widać, bo zdjęcia były za ciemne. A co więcej, stało się coś niespotykanego jak na krwawą sagę prosto z Westeros.

To była wielka bitwa, wiele osób zginęło, ale... przeżyli najbardziej kluczowi bohaterowie. Wszyscy byliśmy przygotowani na to, że pożegnamy się z jakimiś ulubionymi postaciami pierwszoplanowymi, więc dużo bardziej zaskakujące było to, że prawie wszyscy przeżyli. Choć podkreślmy, że zgony postaci mniej wyeksponowanych były naprawdę bardzo smutne.

Powyżej obrazek zdradzający najbardziej pamiętne sceny z tego odcinka z użyciem adekwatnych kadrów i zdjęć niepowiązanych z serialem. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. predictablena / twitter.com

Pierwsze przecieki po odcinku

Nie martwcie się o spoilery i tak nic nie będzie widać!

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. larrykubiak / twitter

Rzeczywistość nie dorównała oczekiwaniom

Często powtarzają się komentarze, że wszyscy spodziewali się po tej bitwie dużo, dużo, dużo więcej. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. reniferharry / twitter

Będzie źle

I ten żart nagle jest bardzo dosłowny. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

To była nierówna walka

Nocny Król ma tę przypadłość, że jednym ruchem ręki może wskrzesić dowolną liczbę osób. A to oznacza, że jeśli ktoś zginął w walce z jego Białymi Jeźdźcami, zaraz może zacząć mordować swoich sprzymierzeńców. To można uznać za oszukiwanie. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. qasheedanger / Twitter.com

Było tak strasznie ciemno, że kilku osobom należą się podziękowania

Mimo tego, że przez większość epizodu panowały egipskie ciemności, zdarzały się jednak krótkie momenty, kiedy na ekranie było coś widać! Stąd też poniższe podziękowania:

Osobiście chcę podziękować Drogonowi (to smok - przyp. red), Rhaegalowi, Melissandre i księżycowi za to, że starali się dostarczyć nam odrobiny światła w trakcie tego odcinka. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Mateusz Godoń via Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

Arya dokonała niemożliwego

Naprawdę w Winterfell działo się bardzo źle, zanim Arya Stark nie dopadła w ogrodzie Nocnego Króla. Stąd też przeróbka plakatu filmu, w którym w międzyczasie zagrała Maisie Williams o znaczącym tytule "Kiedy się pojawiłaś". 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

Czasem nawet mury nie pomogą

Wojska w Winterfell włożyły dużo serca, żeby uzbroić dodatkowo warownię. Niestety na niektórych nie pomogą żadne zabezpieczenia - np. na olbrzyma. Bezpośrednie starcie miała z nim młoda i dzielna Lyanna. Ubiła wroga, ale przypłaciła to życiem. To był jeden z najsmutniejszych momentów w trakcie odcinka. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

Tego się Daenerys nie spodziewała

Daenerys próbowała zabić Nocnego Króla w trakcie bitwy. Smok zionął na niego ogniem dobrych kilka minut. Ku wielkiemu zaskoczeniu Matki Smoków, jej wróg wyszedł z płomieni nietknięty. Wtedy zrobiło się naprawdę kiepsko.

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. sassyquxxnx / twitter

Nie mogą mu tego darować

Bran wykazał się nie lada odwagą proponując, że będzie żywą przynętą w trakcie bitwy. I choć jego plan się udał, Nocny Król trafił tam, gdzie miał się znaleźć, ludzie naprawdę przeżywają, że najmłodszy Stark pozostawał tak bardzo nieporuszony wydarzeniami naokoło niego. Stąd też podpis pod jego zdjęciem:

Kiedy jest praca w grupie i nic nie robisz.

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

Tego Nocny Król się nie spodziewał

Było już bardzo, bardzo źle, wszyscy mieliśmy pewność, że odcinek skończy się tryumfem armii nieumarłych, kiedy do akcji wkroczyła Arya Stark. Wyskoczyła na Nocnego Króla z nicości i wbiła mu sztylet prosto w żebra.  

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Mar-kollol / twitter.com

Tego można było się spodziewać...

Już dawno dostaliśmy wskazówki dotyczące tego, że to właśnie Arya Stark pokona Nocnego Króla. Przepowiednie mówiły, że "Nikt" go nie pokona. A właśnie tak o sobie Arya mówiła, kiedy została "Człowiekiem Bez Twarzy". "Jestem nikim" w jej ustach teraz brzmi nader profetycznie. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Kryszynda / twitter.com

Niespodziewany skok

Pamiętacie kreskówkę 'Sąsiedzi'? Ktoś uznał, że kadr z bajki świetnie nadaje się do porównania ze zwycięskim skokiem Aryi Stark.  

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. hlebak / wykop

Jak wyglądała kluczowa scena?

Ponieważ cały czas było bardzo, bardzo ciemno, z analizą kluczowej sceny, kiedy to Nocny Król Ginie z ręki Aryi Stark przyszedł uczynny użytkownik portalu wykop. Na potrzeby innych obrysował kluczowe postaci i akcję zupełnie niczym Jacek Gmoch wydarzenia z meczów piłki nożnej. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. wykop.pl

Nocny Król zginął efektownie

W momencie, w którym Arya Stark ugodziła swoim sztyletem Nocnego Króla, ten rozsypał się na tysiące lodowych kawałeczków. Jak strzaskany sopel lodu. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. graneIIa / twitter.com

Kogo jeszcze zabije Arya?

Melissandre przewidziała, że Arya Stark zamknie 'wiele oczu'. Wskazała nawet odpowiednie kolory oczu, które mieli jej naczelni wrogowie. Teraz do kolekcji młodej wojowniczki dołączył Nocny Król, który miał przeraźliwie niebieskie oczy. Zostały jeszcze oczy zielone. A tak się składa, że właśnie takie ma Cersei Lannister. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. 99kordeistt / twitter.com

Arya skuteczniejsza od mężczyzn

Jamie Lannister do tej pory mógł się szczycić tym, że zabił Szalonego Króla i tym samym uratował Westeros przed tragedią. Jednakże to dokonanie blednie w świetle wyczynu Aryi Stark, która zgładziła najniebezpieczniejszego wroga świata.

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Kind_of_Things / twitter

Co robił Bran?

Bran Stark nie może chodzić po tym, jak w pierwszym odcinku pierwszego sezonu wyrzucił go z okna Jamie Lannister. I choć chłopak jest niepełnosprawny, to dysponuje niezwykłą mocą - ma wizje z przeszłości. Co więcej potrafi jednocześnie przebywać w teraźniejszości i przeszłości. Z powodu jego wyjątkowych mocy Nocny Król chciał go zabić - zależało mu na wymazaniu wszelkich wspomnień po ludzkości, których Bran jest teraz strażnikiem. Dlatego też w ogrodzie Winterfell ustawiono zasadzkę - najmłodszy Stark czekał aż jego wróg przyjdzie go zabić, a w tym czasie strzegł go dzielnie Theon Greyjoy. 

Ludzie trochę się nabijają z tego, że całe Winterfell paliło się i waliło, a Bran nie reagował na to, dzieje się wokół niego. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

To ona uratowała wszystkich przed niechybną śmiercią

To jasne, że Arya Stark stała się niekwestionowaną bohaterką. Stąd też ten uroczy kolaż porównujący jej dokonania z Diego Maradoną i jego radością po zdobyciu mistrzostwa świata w 1986 r. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży / Facebook

Kiedy jedni się biją, inni próżnują

Nie umknął uwadze widzów fakt, że podczas kiedy w Winterfell toczyła się walka o przeżycie wszystkich w Siedmiu Królestwach, Cersei nie zrobiła nic, żeby pomóc. Kiedy inni ginęli, ona sobie słodko spała w Kings Landing. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Game of Thrones Memes / Twitter

Zakończenie, którego wszyscy chcemy, ale czy je dostaniemy?

"Gra o tron" to nie tylko bitwy, intrygi i sceny erotyczne. To także miłość kiełkująca wśród bohaterów. I chyba trudno o kogoś, kto w swoim uczuciu jest bardziej wytrwały niż Tormund. Nieodmiennie adoruje Brienne z Tarthu, a ta nieodmiennie go ignoruje. Ostatnio nawet opowiadał jej, że jest taki silny, bo przez trzy miesiące żywił się mlekiem wielkoludów. Na szczęście on i ona raczej przeżyli bitwę - czy nieczułe serce Brienne w końcu dla niego zabije? Wszyscy na to liczymy!

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. memy.pl

Wielka miłość do Brienne

Czy teraz Brienne spojrzy przychylnie na swojego zalotnika? Czy jednak rzuci się w ramiona Jamiego Lannistera? Obawiamy się, że te zaloty nie skończą się pomyślnie. 

Więcej o: