"Gra o tron". Sansa nie umie dotrzymać tajemnicy, kubek po kawie i klub złamanych serc [MEMY]

Czwarty odcinek "Gry o tron" już za nami. I musimy przyznać, że choć część fanów była zawiedziona tym, co zobaczyła, to my nie jesteśmy zawiedzeni memami, które stworzyli. Ubawiły nas bardziej niż serial! Uwaga, będzie naprawdę dużo spoilerów.
Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. 9gag.com

Kto w Westeros pije kawę ze Starbucksa?

Ten odcinek "Gry o tron" przejdzie do historii. I to nie za sprawą wyjątkowej rzezi, zaskakującego zwrotu akcji czy jakiejś niespodzianki. Tylko naprawdę śmiesznej wpadki twórców - ktoś na planie zapomniał zabrać ze stołu papierowego kubka kawy ze Starbucksa. I wychodzi na to, że Daenerys jest wielką fanką tego trunku. 

Tu np. ktoś wymienił wszystkie przydomki królowej, a na sam koniec dodał nowy dowcipny tytuł:

Daenerys z rodu Targaryenów, Pierwsza tego imienia, Niespalona, Królowa Meereen, Królowa Andalów i pierwszych ludzi, Khaleesi Wielkiego Morza Traw, Wyzwolicielka z Okowów i Matka Smoków i Smakoszka Dyniowego Latte.
Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. SEPHKO

Jak spisać te wszystkie tytuły?

Ktoś się nawet pokusił o wizualizację, jakby wyglądał taki kubek, gdyby Daenerys faktycznie zamawiała kawę w Starbucksie - w tej sieci zwyczajowo zapisuje się imię klienta na pojemniku z napojem. Gdyby bariście się udało:

Coffee for Daenerys

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ako_Si_Yan / twitter

To spisek!

Jak wiadomo, Sansa Stark nie przepada za Matką Smoków. Może ten kubek na stole wcale nie znalazł się tam przez przypadek?

Kiedy specjalnie zostawiasz swój kubek przed Daenerys, żeby to na nią zwalić winę. 
Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Cassiwaswagga / twitter.com

To nie pierwszy raz

Użytkownicy Twittera słusznie zwracają uwagę na to, że to nie był jednak pierwszy raz, kiedy mogliśmy zobaczyć kogoś z Westeros z papierowym kubkiem kawy. Pamiętacie, jak Jamie Lannister nie mógł się rozstać ze swoją kawą? 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Hand of Jamie Lanniste

Sansa nie umie dotrzymać tajemnicy

Jon Snow zdradził Sansie i Aryi Stark w głębokiej tajemnicy, że tak naprawdę jest synem ich ciotki Lyanny i starszego brata Daenerys, Aegonem Targaryenem, a nie ich przyrodnim bratem i bękartem Neda Starka. Ojciec rodu trzymał to w tajemnicy przez 18 lat życia Jona. Bo to oznacza, że jest też prawowitym dziedzicem tronu i groziła mu przez to śmierć. Sansa długo tajemnicy nie utrzymała, bo zaraz wszystko wygadała Tyrionowi, a Tyrion Viserysowi i tajemnica przestała być tajemnicą. 

Stąd pytanie:

Na skali od Sansy do Neda Starka - jak dobrze umiesz dochować tajemnicy? 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. GiucyP/ twitter

Ned byłby rozczarowany

Jak już wspominaliśmy, Ned Stark utrzymał prawdę o pochodzeniu Jona Snowa z troski o jego życie i z miłości do własnej siostry. Jego córka wygadała się prawie natychmiast po tym, jak się o tym dowiedziała. Fani "Gry o tron" przypuszczają, że Ned byłbyt tym rozczarowany:

Wojna była łatwiejsza niż córki.

Memy po 'Grze tron' Memy po 'Grze tron' twitter.com

Jak by to wyglądało współcześnie?

Zdaniem fanów, gdyby Sansa Stark używała Twittera, to zaraz po tym, jak obiecała bratu, że nie piśnie słowa, umieściła by o tym status na swoim profilu. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży

Tylko nic nikomu nie mów

Skoro wszyscy, którzy usłyszeli prawdę o pochodzeniu Jona, obiecali sobie, że nikomu nie powtórzą, a potem komuś powtórzyli, to nikogo nie powinno zdziwić, że Jon Snow po przybyciu do Królewskiej Przystani zobaczyłby na murach wielki napis:

WITAJ W DOMU AEGONIE TARGARYENIE 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' FOT. gameoftherons / twitter

Kiedy Daenerys orientuje się, że wszyscy wolą Jona Snowa na króla...

Grająca Matkę Smoków Emilia Clarke przechadzała się niedawno po Nowym Jorku przebrana za Jona Snowa, żeby zachęcić ludzi do udziału w akcji charytatywnej. Dowcipni fani połączyli zdjęcie i fakt, że serialowa Matka Smoków cieszy się coraz mniejszą sympatią swoich poddanych. 

Memy po 'GoT' Memy po 'GoT' fot. chorejszo / twitter

Jak on mógł to zrobić?

Stała się rzecz straszna. Jon Snow oddal swojego wilkora Ducha Tormundowi (który ma złamane serce, bo Brienne woli Jamiego Lannistera). Teraz mają ruszyć razem za Mur. To świetny pomysł na spin-off "Gry o tron".

Memy Memy fot.brunettkaro / twitter

Jak można oddać swojego psa?

Wielu ludziom trudno zrozumieć, jak Jon Snow mógł oddać swojego psa komuś innemu. My też tego nie rozumiemy:

memy
fot. AperolSPritz / wykop

Memy Memy fot. Twitter com

Takiego zakończenia wszyscy chcemy

Co gorsza, zginął też kolejny smok z ręki Greyjoya. Wszyscy wiemy, jakiego zakończenia chcemy, a jakiego już nie dostaniemy. 

Memy po Grze o tron Memy po Grze o tron fot. Rihad_Alif / twitter

Zemsta jest słodka?

Jon Snow zaczął latać na smokach z Daenerys, a potem oddał swojego psa Tormundowi. Potem smok zginął. W idealnym świecie tak mogłoby to wyglądać:

Ukradłeś mojego człowieka, draniu. 

Memy po 'GoT' Memy po 'GoT' fot. 9gag.com

Klub złamanych serc

Tormund ma złamane serce, bo kocha Brienne. Breinne woli jednak Jamiego Lannistera, z którym w końcu miała swoją romantyczną scenę. Jamie Lannister wyjechał z WInterfell do swojej siostry Cersei, z którym łączy go kazirodcza więź i fakt, że mieli razem trójkę dzieci. Duch ma złamane serce, bo Jon Snow oddał go Tormundowi. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. malakluha / twitter

Którą postacią z "Gry o tron" jesteś?

Powstał nawet specjalny psychotest i poglądowa rozpiska, dzięki której można łatwo sprawdzić, do której postaci z "Gry" nam najbliżej. 

Memy po 'Got' Memy po 'Got' fot. OMGGITSOSCAR / twitter

To nie ty jesteś ojcem

Cersei jest znowu w ciąży. Euron Greyjoy myśli, że z nim. Wszyscy wiemy, że nie. Stąd transparent zabitego chwilę potem zielonego smoka:

To nie ty jesteś ojcem!

Memy po 'Got' Memy po 'Got' fot. zupa ogórkowa / twitter

Dobry plan to skuteczny plan

Przypomnijmy, że Cersei obiecała wysłać do Winterfell wojska, żeby pomóc w bitwie z Nocnym Królem. Nie zrobiła tego. A i tak wróg został pokonany. 

Memy po 'Grze o tron' Memy po 'Grze o tron' fot. Akira_Kiwami / Twitter

Znacie to uczucie?

Wiecie jak to jest, kiedy zaczynacie jakiś projekt i idzie wam dobrze? Ale potem jest coraz mniej czasu, więc żeby skończyć, robicie wszystko coraz szybciej i mniej dokładnie? Fani mają wrażenie, że tak czuli się twórcy serialu. 

Więcej o: