Wiedźmin z siatką z biedronki. Ledwo Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z serialu, a już są pierwsze memy

Netflix dość niespodziewanie pokazał kilka pierwszych zdjęć z nadchodzącego serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej. Tych kilka kadrów wystarczyło, żeby rozruszać wyobraźnię wielbicieli tej historii - powstały pierwsze przeróbki i memy. Niektóre z nich są naprawdę doskonałe.
Geralt jest Polakiem Geralt jest Polakiem Fakes Forge / Facebook

Geralt jest Polakiem

Netflix w poniedziałek ruszył z kopyta z promocją produkcji opartej na twórczości Andrzeja Sapkowskiego i pokazał serię zdjęć Geralta, Yennefer i Ciri, do tego oficjalny plakat. Również Henry Cavill, który wciela się w rolę Wiedźmina, pochwalił się nowym zdjęciem w pełnej charakteryzacji. W ten sposób każdy, kto chce zająć się przedwstępnym ocenianiem, czy lepszym wiedźminem był Michał Żebrowski czy będzie nim Henry Cavill, może zacząć snuć swoje rozważania. 

Ale nie ukrywajmy, dla nas Geralt już zawsze będzie Polakiem. Dlatego też należy docenić kunszt twórcy kolażu z doskonałego fanpejdża Fakes Forge, który filmowemu Wiedźminowi dokleił siaty z Biedronki i Lidla. 

>>Michał Żebrowski na zdjęciu bez koszulki ze starym plakatem 'Wiedźmina'. Fani: Geralt jest tylko jeden<<

Henry Cavill jako serialowy Geralt 'Wiedźmina' Netflixa Henry Cavill jako serialowy Geralt 'Wiedźmina' Netflixa Netflix / mat. prasowe.

A gdyby Geraltem był Keanu Reeves?

Fakes Forges stworzyło niemniej wspaniały kolaż, na którym serialowemu Geraltowi doklejono głowę Keanu Reevesa z gry 'Cyberpunk 2077'.

To jeszcze śmieszniejsze, kiedy się pamięta, że zarówno popularną grę 'Wiedźmin' jak i dopiero zapowiedzianego 'Cyberpunka' stworzyło to samo polskie stidio CD Projekt RED.

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Panjerz wykop

Wiedźmin na polskiej plaży

Ktoś zadał sobie bardzo ważne pytanie - czy Geralt poradziłby sobie ze zdobyciem miejsca nad polskim morzem? Kto nie był we Władysławowie, ten nie wie, co to walka o przetrwanie. Co tam wymyślone potwory, kiedy w perspektywie ma się taką walkę o przeżycie na polskiej plaży. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Piotr Hany / Facebook

Gdyby "Wiedźmin" leciał na Polsacie

Niektórzy sobie pofolgowali i zaczęli fantazjować na temat tego, jaka inna polska wersja 'Wiedźmina' mogłaby jeszcze powstać. Autor tej grafiki Geraltowi przyprawił twarz słynnego Mariana Paździocha z kultowego serialu komediowego 'Świat według Kiepskich'.  

Ten lepszy 'Wiedźmin' Ten lepszy 'Wiedźmin' janek_kenaj / wykop.pl

Teraz to wygląda dużo lepiej

Nowe zdjęcia z serialu uspokoiły wielu fanów 'Wiedźmina'. Kiedy Netflix pokazał pierwsze nagranie z Henrym Cavillem w charakteryzacji, wiele osób narzekało na to, że aktor wyglądem bardziej przypomina ślicznego elfa niż zaprawionego w bojach pogromcę potworów. Jak widać na nowych fotosach, to się zmieniło i to na 'plus dodatni'. Cavill wygląda zdecydowanie bardziej drapieżnie.

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. 9gag.com

Oczekiwania i rzeczywistość

Wiadomo, oczekiwania fanów są różne. Tutaj zestawiono kadr z gry CD Projekt RED, obrazek w stylu manga i fotografię promocyjną. Netflix nie wypada wcale źle! 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Fakes Forge / Facebook

Dla niektórych Wiedźmin jest tylko jeden

Ale nie ukrywajmy, polskim widzom i tak najbardziej z postacią Geralta będzie się kojarzyć młody Michał Żebrowski, który był pierwszym odtwórcą tej roli. 

memy
Koń Movie filmy, seriale

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Hollaholla wykop

Ty i on

A tutaj mamy kadr z filmu 'Stara Baśń' z Michałem Żebrowskim. Podpis mówi:

Ty kontra ten koleś, o którym twoja dziewczyna mówi, że nie musisz się nim martwić. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. PP / Facebook

Trochę jak Gwiezdne Wojny

Keanu Reeves nie był jedynym zagranicznym aktorem, który skojarzył się ludziom z 'Wiedźminem'. Tutaj do ciała Henry'ego Cavilla doczepiono głowę Ewana McGregora w roli Obi Wana Kenobiego z 'Gwiezdnych Wojen'

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Filippa wykop

A gdyby Geralt wyglądał tak?

Tutaj widzimy kolejną wariację tego, jak Geralt mógłby wyglądać, gdyby zagrał go Keanu Reeves - a to na podstawie grafik z gier CD Projekt RED. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. crystormpl

Geralt to polskie dobro narodowe

Tutaj widzimy Geralata jako słynnego Janosika. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Kon Movie / Facebook

Geralt uczy, Geralt bawi

Serial promuje hasło 'Najgorsze potwory rodzą się w nas samych'. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Koń Movie - filmy, seriale / Facebook

Rozważny czy romantyczny?

 Romantyczne zdjęcie Geralta na tle morza niektórym kojarzy się ze słynnym obrazem 'Wędrowiec nad morzem mgły' z okresu romantyzmu autora Caspara Davida Friedricha. 


'Wędrowiec nad morzem mgły' / Caspar David Friedrich

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. Radiativ wykop

Geralt nosił dwa miecze

Wiele sporów wywołała kwestia asortymentu mieczy Geralta. Wiedźmin miał dwa różne miecze na różne typy potworów. Liczni wielbiciele wydawali się mocno wytrąceni z równowagi tym, że na zdjęciach Netfliksa Geralt nosi tylko jeden na plecach (a w grze były dwa). Rozwiązanie się znalazło, przy okazji poznaliśmy alternatywne wersje imienia Geralta. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot. via reddit

Netflix vs CD Projekt RED

Wielbiciele gry 'Wiedźmin' zestawili kadr z gry CD Projekt RED ze zdjęciem promocyjnym Netfliksa. Porównanie po raz kolejny wypadło bardzo korzystnie dla Henry'ego Cavilla, który wcześniej grał np. Supermana. Widać, że chłopak ciężko pracował na siłowni. 

Memy z 'Wiedźmina' Memy z 'Wiedźmina' fot.VanBruggen wykop

Prawie wszystkie twarze Yennefer

Tak z kolei wypada porównanie różnych wizualizacji czarodziejki Yennefer, ukochanej Geralta. W polskim filmie zagrała ją Grażyna Wolszczak. 

Więcej o: