Legolas, Fabio, Geralt? Skoro Netflix pokazał pierwszy zwiastun "Wiedźmina", nie mogło zabraknąć memów

19 lipca Netflix podczas Comic-Conu pokazał długo wyczekiwany zwiastun serialu "Wiedźmin". Reakcje i memy związane z trailerem pojawiły się błyskawicznie - niektóre z nich są naprawdę w punkt. Mamy dla was garstkę fanowskiej twórczości (i nie tylko).
Legolas i Geralt po przejściach (WIEDŹMIN MEMY) Legolas i Geralt po przejściach (WIEDŹMIN MEMY) Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży/Facebook; Reddit

Lojalne ostrzeżenie

Po premierze zwiastuna w sieci aż zaroiło się od porównań Geralta do słynnego Legolasa z 'Władcy pierścieni'. Słynny tolkienowski elf grany przez Orlando Blooma wygląda znacznie... zdrowiej niż wiedźmin. Autor obrazka lojalnie przestrzega przed narkotykami, a na poparcie apelu ma ilustrację. Warto wziąć do serca. 

"Wiedźmin". Jeeeest! Pojawił się wyczekiwany pierwszy zwiastun serialu Netfliksa [WIDEO] >>

Geralt w trailerze 'Wiedźmina' (WIEDŹMIN MEMY) Geralt w trailerze 'Wiedźmina' (WIEDŹMIN MEMY) via Reddit

Chcemy mieć wybór

Fani gier CD Projekt Red doskonale wiedzą, ile czasu można spędzić w rozgrywce na gwincie - wciągającej karciance. Fani gier wiedzą też, że Netflix w swojej produkcji ma ambicje trzymać się książek Sapkowskiego. Ktoś puścił lekko wodze fantazji - może jednak w serialu dałoby się wysłać Geralta choćby na jedną partyjkę zamiast ważnych rzeczy?

Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan jako rodzina z sitcomu (WIEDŹMIN MEMY) Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan jako rodzina z sitcomu (WIEDŹMIN MEMY) Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży/Facebook, Reddit

Zwariowany świat Geralta

Producentka "Wiedźmina" Lauren Hissrich w niedawnym wywiadzie powiedziała o Geralcie, Ciri i Yennefer w książkach Sapkowskiego: "Jeśli zabierze się wszystkie elementy fantasy, magię, przemoc i seks, nadal zostają trzy postacie, które są taką zepsutą, chaotyczną rodziną, która naprawdę potrzebuje siebie nawzajem, nawet jeśli nie chce tego przyznać". Z tym zepsuciem i chaosem chyba nie ma co przesadzać - na zdjęciu powyżej rodzinka wypadła całkiem sympatycznie. 

"Wiedźmin". Producentka Lauren Hissrich zdradza: To zdecydowanie będzie serial dla dorosłych >>

Geralt i Triss w zwiastunie 'Wiedźmina' (WIEDŹMIN MEMY) Geralt i Triss w zwiastunie 'Wiedźmina' (WIEDŹMIN MEMY) via Reddit

Bez pracy nie ma kołaczy

Jednym z momentów traileru, który wzbudził wiele emocji, był dialog Geralta z Triss o tym, co się liczy w życiu wiedźmina. Nie dało się w tej scenie przegapić doprawdy pokaźnych mięśni Henry'ego Cavilla. W nowej wersji Triss zamiast zapytać Geralta, czy całym jego życiem są potwory i pieniądze, wymienia wyciskanie sztangi i ćwiczenie bicepsów. Geralt niezmiennie i celnie odpowiada: "Niczym innym moje życie nie musi być". 

WIEDŹMINY MEMY WIEDŹMINY MEMY Natalia Amrogowicz/Facebook

Fabio? Czy to ty?

Geralt z trailera wygląda nie tylko jak Legolas. Wiedźmin jest niczym kameleon - do złudzenia przypomina także słynnego bohatera okładek harlequinów z lat 80. i 90., Fabio Lanzoniego. Gdyby Cavillowi łapanie potworów wychodziło średnio, to chyba właśnie otworzyła się furtka do nowej kariery. 

WIEDŹMIN MEMY WIEDŹMIN MEMY Andrzej Kondziela/Facebook

Słówko o krytykach

Krótko i zwięźle na temat komentarzy co do tego, czego w trailerze nie ma, a co powinno być, co należy zmienić, czego jest za mało, czego za dużo...

"Wiedźmin". Geralt w serialu Netfliksa ma jeden miecz, a nie dwa jak w grze. I to się nie podoba ludziom >>

WIEDŹMIN MEMY WIEDŹMIN MEMY BruellaDeVille/Twitter

I znowu niedopatrzenie ze strony Netfliksa

Skoro było już o gwincie, nie można nie wspomnieć o tym, że w serialu miłośnikom produkcji studia CD Projekt Red marzą się też inne elementy z gry. Użytkowniczka Twittera BruellaDeVille miała istotną uwagę co do konia Geralta. W materiałach promocyjnych Płotka przyjmuje typową pozycję, natomiast w grze... no, kto grał, ten wie, jak bywało. 

WIEDŹMIN MEMY WIEDŹMIN MEMY via Reddit

No dobra, skoro koń już musi stać, to gdzie broda?

Porównaniom "Wiedźmina" do gry nie ma końca. Netflix ciągle je odpiera, mówiąc, że twórcy inspirują się wyłącznie książkami. Najbystrzejsi zauważyli, że komputerowy Geralt jest o wiele bardziej zarośnięty niż ten serialowy. Oficjalne konto Xboxa na Twitterze podniosło alarm: "Gdzie jest broda?!". Z pomocą przyszedł sam Netflix: "Oj, chyba zostawiłem ją w domu RAZEM Z CHOLERNYMI KSIĄŻKAMI". Jeszcze jakieś pytania?

"Wiedźmin". Jest zdjęcie Płotki. Producentka radzi: "Przyjrzyjcie się bardzo uważnie" >>

Więcej o: