Zatrzęsienie przemielonych hitów, obowiązkowo "Potop", ale odświeżony, no i Kevin! Plus najgorszy polski film roku, czyli święta w TV [I W POLECAJU]

"Kevin sam w domu"? No pewnie, że jest. Zatrzęsienie wigilijno-filmowych opowieści? Też... Wszyscy wokół trąbią, że święta takie rodzinne, chwila na rozmowę, spotkanie dawno niewidzianych krewnych itp. Ale i tak zazwyczaj kończy się na telewizorze. Jeśli i wy mielibyście skończyć, chociaż nie życzymy, to przynajmniej podpowiadamy, na czym i gdzie.

WTOREK - WIGILIA

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

To oczywiście niewykonalne, żeby dobrać dla każdego to, co mu się będzie podobało na pewno, bo telewizje jak zawsze szaleją. Pewnie wiedzą, że chociaż same cały czas mówią o rodzinnym wymiarze tych świąt, że razem, że rodzinnie, to jednak i tak najpierw przed telewizorem sadzane są dzieci, żeby nie przeszkadzały, a potem reszta domowników, bo nie chce się nam gadać. Szkoda. Jeśli więc musicie przed telewizor, to niżej znajdziecie sporo takich pozycji, które mogą Wam sprawić świąteczną przyjemność. A jeśli szukacie w wigilię bajek, żeby unieruchomić dzieci, to głównie w TV Puls, gdzie i wigilia, i świąteczne dni do popołudnia w całości są dla dzieci właśnie.

Statystyczny Polak w święta spędzi przed telewizorem ponad 5,5 godziny [WIĘCEJ] >>

 

TVP 2 godz. 18:40

Renifer Niko ratuje święta - film animowany Irlandia/Finlandia/Dania/Niemcy 2008; reż. Michael Hegner / Kari Juusonen (85 min)

Renifer Niko rusza w daleką podróż, by odnaleźć ojca. Towarzyszy mu Juliusz, fruwająca wiewiórka. Obaj nie zdają sobie sprawy, że będą musieli uratować Boże Narodzenie.

CANAL+ godz. 19:40

Renifer Niko ratuje brata - film animowany Niemcy/Finlandia/Dania/Irlandia 2012; reż. Kari Juusonen / Jørgen Lerdam (80 min)

Pomocnik Świętego Mikołaja, sympatyczny renifer Niko, musi uratować małego braciszka, Rika, który został porwany na zlecenie żądnej zemsty Białej Wilczycy.

TVN godz. 20:00

Madagaskar II - film animowany USA 2008; reż. Eric Darnell / Tom McGrath (105 min)

Grupa uciekinierów z ZOO - lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria, trafia w najdziksze rejony Afryki. Zwierzęta mają okazję poznać braci żyjących w naturalnych warunkach.

TV 4 godz. 20:00

Milion na Gwiazdkę - Komedia Kanada/USA 2007; reż. James Orr; wyst. Patrick Swayze (Wayne Saunders) / Matthew Knight (Brian Saunders) / Amy Schlagel (Mary Saunders) (110 min)

Rodzina Saundersów nie czuje ducha zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Gdy ojciec rodziny zabiera dzieci na świąteczne zakupy, wyprawa się komplikuje. Dzieciaki znajdują torbę z pieniędzmi.

CANAL+ Film godz. 20:00

Tysiąc słów - Komedia USA 2012; reż. Brian Robbins; wyst. Eddie Murphy (Jack McCall) / Kerry Washington (Caroline McCall) / Emanuel Ragsdale (Tyler McCall) (95 min)

Eddie Murphy jako agent literacki gadający bez opamiętania, a prawie każde z tych jego słów to kłamstwo. Bo słów nasz Eddie używa dużo, wszystkie tylko po to, żeby coś sobie ułatwić, załatwić itd. Ale trafiła kosa na kamień. Powiedział o kilka wyrazów za dużo i okłamał pewnego guru, za którego sprawą w odwecie i dla nauczki w ogrodzie Eddiego pojawia się drzewo. Z każdym wypowiadanym przez niego słowem spada jeden liść. Gdy wszystkie opadną, Eddie umrze. A liści zostało już tylko tysiąc. DOBRY POMYSŁ, TYLKO PO CO TO PAJACOWANIE?

TV Puls godz. 20:00

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - film przygodowy USA 2003; reż. Gore Verbinski Aktorzy: Johnny Depp (Jack Sparrow) / Geoffrey Rush (Barbossa) / Orlando Bloom (Will Turner) (165 min)

W Port Royal odbywa się uroczystość nominowania kapitana Norringtona na komandora. W tym dniu Norrington pragnie też zdobyć rękę córki gubernatora. Na przeszkodzie jego planom staje szalony pirat. Powtórka w czwartek o godz. 16:20.

TVP Kultura godz. 20:10

Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny - Dramat obyczajowy Niemcy 2008; reż. Heinrich Breloer; wyst. Armin Mueller-Stahl (Johann "Jean" Buddenbrook) / Iris Berben (Elisabeth "Betsy" Buddenbrook) / Jessica Schwarz (Antonie "Tony" Buddenbrook) (165 min)

Buddenbrookowie to jedna z najważniejszych rodzin z Niemczech. Wiek XIX jest dla nich początkiem wielkiego kryzysu. Po śmierci Johanna Buddenbrooka interes rodziny przejmuje jego najstarszy syn Thomas. Nagła śmierć ojca oraz narastające konflikty z bratem psują jego relacje z rodziną, szczególnie z żoną i synem - przyszłym dziedzicem Buddenbrooków.

Ale Kino+ godz. 20:10

Arsene Lupin - film sensacyjny Francja/Włochy/Hiszpania 2004; Reżyser: Jean-Paul Salomé; wyst. Romain Duris (Arsene Lupin/Raoul d'Andrézy) / Kristin Scott Thomas (Joséphine) / Pascal Greggory (Beaumagnan) (140 min)

Francja przełomu XIX i XX w. Arsene Lupin uwodzi i okrada zamożne kobiety. Inteligentny i czarujący mężczyzna trafia w końcu na godną siebie przeciwniczkę.

HBO godz. 20:10

Artur ratuje Gwiazdkę - film animowany USA/Wielka Brytania 2011; reż. Sarah Smith / Barry Cook (110 min)

Zbliża się Boże Narodzenie i Święty Mikołaj ma dużo pracy. Okazuje się, że jedno z dzieci nie dostanie prezentu. Młodszy syn Mikołaja, Artur, nie może się z tym pogodzić i rozpoczyna szaloną podróż.

Polsat godz. 20:30

Święta last minute - Komedia USA 2004; reż. Joe Roth; wyst. Tim Allen (Luther Krank) / Jamie Lee Curtis (Nora Krank) / Dan Aykroyd (Vic Frohmeyer) (130 min)

Małżeństwo Kranków postanawia zbojkotować Boże Narodzenie i wyjechać na Karaiby. Ich decyzja spotka się jednak z dezaprobatą sąsiadów, dla których tradycja to świętość. Powtórka w środę o 16:15.

Planete+ godz. 20:45

Księga tundry i reniferowi ludzie - film dokumentalny Rosja 2011; wyst. Aleksiej Wakruszew (110 min)

Film pokazuje życie Czukczów, którzy zajmują się hodowlą reniferów na dalekiej północy. Codziennie zmagają się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi tundry, a siłę czerpią z wierzeń i tradycji.

AXN godz. 21:00

Kod da Vinci - thriller USA 2006; reż. Ron Howard; wyst. Tom Hanks (dr Robert Langdon) / Audrey Tautou (agent Sophie Neveu) / Ian McKellen (Sir Leigh Teabing) (170 min)

W Luwrze zostaje zamordowany kustosz. Sprowadzony z Harvardu światowej sławy historyk i badacz symboli ma pomóc policji w rozszyfrowaniu zagadkowych śladów znalezionych na miejscu zbrodni.

CANAL+ godz. 21:00

Mama i ja - Komedia USA 2012; reż. Anne Fletcher; wyst. Barbra Streisand (Joyce Brewster) / Seth Rogen (Andrew Brewster) / Julene Renee (Premiere) (95 min)

Wynalazca środka czyszczącego odnajduje młodzieńczą miłość matki. Nie wspominając jej o tym, namawia kobietę, by towarzyszyła mu w podróży służbowej na zachodnie wybrzeże.

FilmBox godz. 21:15

Jane Austen żałuje - Dramat historyczny Wielka Brytania 2008; reż. Jeremy Lovering; wyst. Olivia Williams (Jane Austen) / Imogen Poots (Fanny Knight) / Greta Scacchi (Cassandra Austen) (120 min)

Na podstawie pamiętnika i listów Jane Austin - film odkrywa tajemnice skrytej pisarki. Jane zbliża się do czterdziestki i nigdy nie była zamężna. Kobieta całą swoją mądrość i wiedzę przekazuje swojej ulubionej siostrzenicy, Fanny, aby pomóc jej szczęśliwie wyjść za mąż. Jednak, kobieta, która tak pięknie pisze o miłości, z pewnością musiała doświadczyć gorącego uczucia. Jane wyznaje Fanny kilka swoich tajemnic, lecz rzeczy nadal nie zostają do końca dopowiedziane.

FilmBox 23:20

Maria Wern - serial kryminalny Szwecja 2010; reż. Erik Leijonborg; wyst. Eva Röse (Maria Wern) / Allan Svensson (Thomas Hartman) / Peter Perski (Arvidsson) (120 min)

Serial na podstawie bestsellerowych szwedzkich powieści kryminalnych. Akcja dzieje się na Gotlandii, gdzie ambitna pani policjant, Maria Wern, odkrywa tajemnice największych zbrodni.

TVN godz. 23:55

Wyobraź sobie - Komediodramat USA/Niemcy 2009; reż. Karey Kirkpatrick Aktorzy: Eddie Murphy (Evan Danielson) / Thomas Haden Church (Johnny Whitefeather) / Yara Shahidi (Olivia Danielson) (120 min)

Opowieść o błyskotliwym doradcy finansowym, który musi zrezygnować z kariery na rzecz życia rodzinnego. Dzięki temu zaczyna odkrywać, co liczy się w życiu najbardziej. Powtórka w środę o godz. 11:25.

ŚRODA - pierwszy dzień świąt

TVP Kultura godz. 11:35

Koncert trzech tenorów - koncert Niemcy/Włochy 1990 (105 min)

Luciano Pavarotti, Placido Domingo i Jose Carreras w koncercie zrealizowanym w rzymskich Termach Caracalli, w przeddzień finałów mistrzostw świata w piłce nożnej, w 1990 roku. Ten niezwykły spektakl obejrzało 6000 widzów zgromadzonych wokół estrady oraz rekordowa liczba 800 milionów telewidzów oglądających koncert na żywo. W koncercie między innymi "El lucevan le stelle" z Tosci w wykonaniu Domingo oraz "Nessun dorma" z Turandot w wykonaniu Luciano Pavarottiego. Nad całością czuwał niezrównany Zubin Mehta, dyrygując Orkiestrą Maggio Musicale Fiorentino i Orkiestrą Teatro dell' Opera di Roma.

TVN 7 godz. 11:55

Rzymskie wakacje - Komedia romantyczna USA 1953; reż. William Wyler; wyst. Audrey Hepburn (księżniczka Anna) / Gregory Peck (Joe Bradley) / Eddie Albert (Irving Radovitch) (140 min)

Podczas pobytu w Rzymie księżniczka Anna postanawia incognito zwiedzić miasto. Dziennikarz Joe Bradley, który znajduje ją śpiącą na ławce, oferuje jej gościnę.

AXN godz. 11:55

Tylko jeden - film sensacyjny USA 2001; reż. James Wong; wyst. Jet Li (Gabe Law/Gabriel Yulaw) / Carla Gugino (T.K. Law/Massie Walsh) / Delroy Lindo (Harry Roedecker) (100 min)

I znowu moja słabość do kopaczo-nawalacza zwanego Jetem Li wyjdzie na jaw, bo film polecam. Krew się leje, ciosy się mnożą i strzały ze wszystkiego, a mnie się podobało i chętnie zobaczę raz jeszcze. Oto bowiem Jet Li przemierzył 123 wszechświaty zabijając własne alternatywne istnienia, aby zostać tym jednym i zebrać w sobie moc wszystkich siebie ze wszystkich równoległych światów. Został mu do zabicia jeszcze jeden on. Ale sam siebie zaskoczy. KINO MOCNE.

CANAL+ film godz. 12:05

Renifer Niko ratuje brata - film animowany Niemcy/Finlandia/Dania/Irlandia 2012; reż. Kari Juusonen / Jørgen Lerdam (80 min)

Pomocnik Świętego Mikołaja, sympatyczny renifer Niko, musi uratować małego braciszka, Rika, który został porwany na zlecenie żądnej zemsty Białej Wilczycy.

TVN godz. 13:35

Potop (1/2) - Film historyczno przygodowy Polska/ZSRR 1974; reż. Jerzy Hoffman; wyst. Daniel Olbrychski (Andrzej Kmicic) / Małgorzata Braunek (Oleńka Billewiczówna) / Tadeusz Łomnicki (Michał Wołodyjowski) (190 min)

Według Sienkiewiczowskiej fantazji. Program obowiązkowy wszystkich świąt. Tym razem jeszcze bardziej, bo z odnowionym obrazem i dźwiękiem bardzo. Najazd Szwedów na Polskę, lata 1656-1960. Chorąży orszański, Andrzej Kmicic, opowiada się początkowo po stronie sprzyjających Szwedom Radziwiłłów. Wkrótce zaczyna rozumieć, że popełnił błąd.

TVP 1 godz. 13:35

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - fantasy USA/Wielka Brytania 2005; reż. Andrew Adamson; wyst. Georgie Henley (Łucja Pevensie) / Skandar Keynes (Edmund Pevensie) / William Moseley (Piotr Pevensie) (145 min)

Wszystko zaczyna się, gdy czwórka rodzeństwa Pevensie przez magiczną szafę trafia do baśniowej krainy Narnii. Od ponad 100 lat za sprawą złej czarownicy panuje tam zima.

TVN 7 godz. 14:15

Tajemniczy ogród - Film przygodowy USA/Wielka Brytania 1993; reż. Agnieszka Holland; wyst. Kate Maberly (Mary Lennox) / Heydon Prowse (Colin Craven) / Andrew Knott (Dickon) (120 min)

Po śmierci rodziców Mary wraca z Indii do Anglii, by zamieszkać z wujem. Dziewczynką nikt się nie interesuje, więc sama próbuje znaleźć sobie zajęcie i przypadkiem odkrywa zaniedbany ogród.

CANAL+ godz. 15:05

Świąteczna randka - komedia romantyczna Kanada/USA 2012; reż. Fred Olen Ray; wyst. Chris Carmack (Chad) / Vanessa Lee Evigan (Allison) / Lenny Jacobson (Tyler) (95 min)

Po dziesięciu latach nieobecności Rebecca wraca do rodzinnego miasteczka na ślub przyjaciółki. Gdy z myślą o wyjeździe budzi się następnego dnia, okazuje się, że wpadła w pętlę czasu. Początkowo jest wściekła, potem znudzona, z czasem zaczyna dostrzegać możliwości płynące z podarowanego czasu. WARIACJA DNIA ŚWISTAKA.

TVP Kultura godz. 16:00

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik - Lutosławski/Tuwim "Piosenki nie tylko dla dzieci" - koncert 2013 (35 min)

Wszystko wyjaśnione w tytule. Dodam tylko, że jest naprawdę pięknie.

TVP 2 godz. 16:10

102 dalmatyńczyki - Komedia Wielka Brytania/USA 2000; reż. Kevin Lima; wyst. Glenn Close (Cruella De Mon) / Gérard Depardieu (Jean-Pierre Le Pelt) / Ioan Gruffudd (Kevin Sheperd) (110 min)

Cruella De Mon wychodzi z więzienia za dobre sprawowanie. Zrezygnowała z marzeń o futrze z psiej skóry. Kurator Chloe Simon ma wątpliwości co do jej prawdziwych intencji. I jak się okaże - słusznie.

HBO godz. 18:45

Prezent pod choinkę II - komedia USA 2012; reż. Brian Levant; wyst. Daniel Stern (stary człowiek) / Braeden Lemasters (Ralph Parker) / Stacey Travis (matka) (85 min)

Ameryka przełomu lat 40. i 50. Nastoletni Ralphie Parker i jego dwóch przyjaciół - Flick i Schwartz - szukają pracy, aby zarobić na naprawę ukochanego samochodu.

TVN 7 godz. 20:00

Złap mnie, jeśli potrafisz - Film sensacyjny USA 2002; reż. Steven Spielberg; wyst. Leonardo DiCaprio (Frank Abagnale jr) / Tom Hanks (Carl Hanratty) / Christopher Walken (Frank Abagnale) (170 min)

Dzięki niezwykłym zdolnościom do podrabiania podpisów na czekach Frank Abagnale gromadzi fortunę wartą miliony dolarów. Agent FBI Carl Hanratty próbuje za wszelką cenę dopaść oszusta.

TV Puls godz. 20:00

Szósty zmysł - Thriller USA 1999; reż. M. Night Shyamalan; wyst. Bruce Willis (Malcolm Crowe) / Olivia Williams (Anna Crowe) / Haley Joel Osment (Cole Sear) (125 min)

Psychiatra Malcolm Crowe zaprzyjaźnia się z ośmioletnim Cole'em, samotnie wychowywanym przez matkę. Chłopiec posiada szósty zmysł, dzięki któremu widzi zdarzenia z przeszłości, słyszy umarłych.

Polsat godz. 20:05

Kevin sam w domu - Komedia familijna USA 1990; reż. Chris Columbus; wyst. Macaulay Culkin (Kevin McCallister) / Joe Pesci (Harry Lime) / Daniel Stern (Marv Merchants) (125 min)

Legenda polskich świąt, czyli opowieść o amerykańskim chłopcu, który zostaje w domu, zapomniany przez wyjeżdżającą na święta rodzinę. Nie wiedzą o tym włamywacze planujący skok na pusty budynek. Chłopak postanawia strzec posiadłości.

TVP 2 godz. 20:05

Narzeczony mimo woli - Komedia USA 2009; reż. Anne Fletcher; wyst. Sandra Bullock (Margaret Tate) / Ryan Reynolds (Andrew Paxton) / Mary Steenburgen (Grace Paxton) (120 min)

Romantyczna historia dwojga młodych ludzi, których połączy głębsze uczucie w dość nietypowych okolicznościach. Ona jest szefową, on jej podwładnym. Mają zawrzeć fikcyjny związek małżeński, by ratować ją przed deportacją. Spory przebój był, SPORA PRZYJEMNOŚĆ JEST.

Ale Kino+ godz. 20:10

Przysięga - film fantastyczny Chiny/USA/Korea Południowa 2005; reż. Kaige Chen; wyst. Hiroyuki Sanada (generał Guangming) / Cecilia Cheung (księżniczka Qingcheng) / Nicholas Tse (Wuhuan) (115 min)

Mała Qingcheng spotyka boginię, która w zamian za rezygnację z prawdziwej miłości obiecuje jej urodę, bogactwo i uwielbienie mężczyzn. Po latach Qingcheng zostaje konkubiną króla.

TVP Kultura 20:15

Amadeusz - Dramat historyczny USA 1984; reż. Miloš Forman; wyst. F. Murray Abraham (Antonio Salieri) / Tom Hulce (Wolfgang Amadeusz Mozart) / Elizabeth Berridge (Constanze Mozart) (185 min)

Głośny film Formana, obsypany Oscarami, zainspirowany historią konfliktu między młodym i utalentowanym Mozartem a obdarzonym mniejszym talentem, ale za to większą ambicją Salierim.

TVP 1 godz. 20:25

Pan Wołodyjowski - Film przygodowo historyczny Polska 1969; reż. Jerzy Hoffman; wyst. Tadeusz Łomnicki (Michał Wołodyjowski) / Magdalena Zawadzka (Barbara Jeziorkowska) / Mieczysław Pawlikowski (Jan Onufry Zagłoba) (85 min)

Zagłoba doprowadza do tego, że Michał Wołodyjowski opuszcza klasztor. Na leśnej drodze spotykają siostrę Michała, która ma pod opieką dwie panny - Krzysię i Basię.

CANAL+ 21:00

Last Minute - Komedia Polska 2013; reż. Patryk Vega; wyst. Wojciech Mecwaldowski (Tomasz) / Klaudia Halejcio (Dominika, córka Tomasza) / Aldona Jankowska (Krystyna, matka Tomasza) Premiera TV (85 min)

Jeden z najgorszych filmów tego roku, ale po pierwsze to premiera, po drugie polska premiera, a po trzecie wiem, że lubicie się czasem tak upodlić. Oto owdowiały nauczyciel geografii zabiera rodzinę na wygraną wycieczkę do Egiptu. Przygoda życia zamienia się w pasmo problemów, których ukoronowaniem jest spotkanie pedagoga z licealną miłością.

AXN godz. 21:00

Anioły i demony - Thriller USA 2009; reż. Ron Howard Aktorzy: Tom Hanks (Robert Langdon) / Ewan McGregor (Patrick McKenna) / Ayelet Zurer (Vittoria Vetra) (165 min)

Kontynuacja "Kodu da Vinci". Niestety zniechęcony tą informacją, nie zobaczyłem tego filmu, więc wiem o nim tyle, ile przeczytałem. I okazuje się, że tym razem pan profesor Langdon musi rozpoznać wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Sprawcami okazuje się bractwo Iluminatów, którzy chcą zniszczyć Watykan. I profesor musi odnaleźć siedzibę sekty i zapobiec tragedii. BYŁ PRZEBÓJ, WIĘC MOŻE WARTO SPRÓBOWAĆ.

TVP 1 godz. 21:50

Twierdza - Film sensacyjny USA 1996; reż. Michael Bay; wyst. Sean Connery (John Patrick Mason) / Nicolas Cage (Dr Stanley Goodspeed) / Ed Harris (generał Francis X. Hummel) (145 min)

Buntownicy opanowali Alcatraz. Jeśli rodziny poległych żołnierzy nie otrzymają odszkodowań, San Francisco zostanie zniszczone. Jedyną nadzieją staje się misja eksperta od broni chemicznej i więźnia.

HBO godz. 22:00

Django - Western USA 2012; reż. Quentin Tarantino; wyst. Jamie Foxx (Django) / Christoph Waltz (dr King Schultz) / Leonardo DiCaprio (Calvin Candie) (160 min)

Django, były niewolnik, oraz łowca głów Schultz tropią braci Brittle'ów, poszukiwanych za morderstwo. Django liczy, że uda mu się też odnaleźć żonę, sprzedaną przed laty na targu niewolników. Bardzo stylowy (oczywiście z piętnem Tarantino odciśniętym bardzo) western, pozwalający mieć nadzieję, że przed tym gatunkiem jest jeszcze przyszłość. Wspaniały film, tylko trochę nierówny niestety. KONIECZNIE.

Cinemax godz. 22:00

Trainspotting - Komediodramat Wielka Brytania 1996; reż. Danny Boyle; wyst. Ewan McGregor (Mark Renton) / Ewen Bremner (Spud) / Jonny Lee Miller (Sick Boy) (Powtórka) (95 min)

Jeden z najgłośniejszych angielskich filmów dekady lat 90., uhonorowany nominacją do Oscara w kategorii najlepszego scenariusza adaptowanego. Powieść zresztą też wyśmienita, opublikowana w 1993 roku, autorstwa szkockiego pisarza Irvine'a Welsha. Narkoman Mark Renton, inteligentny i wrażliwy chłopak, już wiele razy próbował zerwać z nałogiem. Ciągle jednak odrzuca ustabilizowane życie rodzinne, wybierając trans narkotykowy. Mieszka w jednej z najbardziej ponurych dzielnic Edynburga z grupą przyjaciół, podobnie jak on przegranych i straconych dla świata. Pewnego dnia wskutek przedawkowania narkotyków Mark trafia do szpitala. W jednej z głównych ról wybitny w tym filmie Jonny Lee Miller, którego w roli Sherlocka Holmesa możecie oglądać w AXN w serialu "Elementary". WY-BIT-NE.

TVP 2 godz. 22:05

Wybuchowa para - Komedia sensacyjna USA 2010; reż. James Mangold; wyst. Tom Cruise (Roy Miller) / Cameron Diaz (June Havens) / Peter Sarsgaard (Fitzgerald) (110 min)

Tajny agent Roy Miller czeka na samolot do Bostonu. Na lotnisku wpada mu w oko atrakcyjna blondynka June Havens. Oficer FBI śledzi każdy ruch Millera i jasnowłosej kobiety.

TV Puls godz. 22:05

Mad Max - film sensacyjny Australia/USA 1979; reż. George Miller; wyst. Mel Gibson (Max Rockatansky) / Joanne Samuel (Jessie) / Hugh Keays-Byrne (Toecutter) (110 min)

Max w czasie pościgu nieumyślnie doprowadza do śmierci lidera gangu motocyklowego. Przypadkowa śmierć staje się pierwszym ogniwem łańcucha wypadków, które zburzą spokój miasta.

Polsat godz. 22:10

Spider-Man - Film SF USA 2002; reż. Sam Raimi; wyst. Tobey Maguire (Spider-Man/Peter Parker) / Willem Dafoe (Zielony Goblin/Norman Osborn) / Kirsten Dunst (Mary Jane Watson) (160 min)

Peter Parker, zwyczajny, choć nieco fajtłapowaty nastolatek, zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka. Kiedy jego wuj zostaje brutalnie zamordowany, Peter przysięga sobie, że pomści jego śmierć.

BBC HD godz. 23:00

Sherlock - serial sensacyjny Wielka Brytania 2010; reż. Paul McGuigan; wyst. Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) / Martin Freeman (dr John Watson) / Rupert Graves (DI Lestrade) (90 min)

Odcinek pierwszy. 12 stycznia w BBC Entertainment rozpocznie się nowa seria (1 stycznia w Anglii), więc może warto sobie przypomnieć, jak się to wszystko zaczęło.

CZWARTEK - drugi dzień świąt

TVN 7 godz. 9:40

Święta Dennisa rozrabiaki - Komedia Kanada/USA 2007; reż. Ron Oliver; wyst. Maxwell Perry Cotton (Dennis Mitchell) / Robert Wagner (pan George Wilson) / Louise Fletcher (pani Martha Wilson) (100 min)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dennis zastanawia się, jaką radość mógłby sprawić sąsiadowi, panu Wilsonowi. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi anioł Bożego Narodzenia.

TVP 1 godz.10:40

Ja Jestem - Film dokumentalny Polska 2012; reż. Maciej Bodasiński / Lechosław Dokowicz (95 min)

Wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii. Zdjęcia były kręcone na pięciu kontynentach. Autorzy dokumentu podążają śladem cudów eucharystycznych, które miały miejsce w różnych zakątkach świata. Rozmawiają z ludźmi, których życie uległo całkowitej przemianie, właśnie dzięki zgłębieniu tajemnicy Eucharystii. Pokazują, jak wpłynęło to na ich dalsze losy, relacje rodzinne, życie osobiste i zawodowe. To opowieść o obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poprzez ten dokument sam Pan Jezus przemawia do serca człowieka. Pokazuje, kim jest, jaki jest, o czym myśli, co jest dla niego ważne. Pan Jezus wyjaśnia, dlaczego jest obecny w hostii, w tym kawałku chleba, podpowiada, jak można go spotkać. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. Ewangelię czyta aktor Marcin Dorociński. NAPRAWDĘ DOBRZE ROBI.

TV Puls godz. 12:05

Wyprawa na Księżyc - film animowany USA/Belgia 2008; reż. Ben Stassen (95 min)

Nat, Klucha i Iloraz marzą o podboju kosmosu. Uciekają z domu i docierają do bazy wojskowej na przylądku Canaveral, z której wkrótce ma wystartować Apollo 11.

TVP 2 godz. 12:10

Skrzydełko czy nóżka? - Komedia Francja 1976; reż. Claude Zidi; wyst. Louis de Funès (Charles Duchemin) / Coluche (Gérard Duchemin) / Ann Zacharias (Marguerite) (110 min)

Charles Duchemin uchodzi za niekwestionowanego mistrza francuskiej kuchni. Teraz przygotowuje swego syna Gerarda do przejęcia kulinarnego królestwa, ale nie wie, że potomek pasjonuje się cyrkiem.

TVN godz. 13:35

Potop (2/2) - Film historyczno przygodowy Polska/ZSRR 1974; reż. Jerzy Hoffman; wyst. Daniel Olbrychski (Andrzej Kmicic) / Małgorzata Braunek (Oleńka Billewiczówna) / Tadeusz Łomnicki (Michał Wołodyjowski) (190 min)

Według Sienkiewiczowskiej fantazji. Program obowiązkowy wszystkich świąt. Tym razem jeszcze bardziej, bo z odnowionym obrazem i dźwiękiem bardzo. Najazd Szwedów na Polskę, lata 1656-1960. Chorąży orszański, Andrzej Kmicic, opowiada się początkowo po stronie sprzyjających Szwedom Radziwiłłów. Wkrótce zaczyna rozumieć, że popełnił błąd.

Polsat godz. 17:15

Stuart Malutki II - komedia Niemcy/USA 2002; reż. Rob Minkoff; wyst. Geena Davis (Pani Malutka) / Hugh Laurie (Pan Malutki) / Jonathan Lipnicki (George Malutki) (95 min)

Komedia familijna. Od czasu naszej ostatniej wizyty u rodzinki Malutkich sporo się zmieniło. Stuart jest w rewelacyjnej formie i cieszy się nowym życiem na całego. Jeździ do szkoły (swoim własnym samochodem), z sukcesem pomaga budować modele samolotów i jest dumny z drużyny futbolowej, którą udało mu się stworzyć. Uwielbia też bawić się ze swoim dużym bratem, Georgem i malutką siostrzyczką, Marthą Malutką. Nawet gburowaty i arogancki kot, Snowbell, na swój sposób zaprzyjaźnił się ze Stuartem. W malutkim świecie myszy wszystko wydaje się układać pomyślnie...

TVP 2 godz. 18:35

Nasza niania jest agentem - Komedia sensacyjna USA 2010; reż. Brian Levant; wyst. Jackie Chan (Bob Ho) / Amber Valletta (Gillian) / Madeline Carroll (Farren) (100 min)

Bob Ho jest tajnym agentem CIA, o czym nie wie jego sympatia, Gillian. Pewnego dnia kobieta prosi go, aby zajął się trójką jej dzieci. Bob musi pogodzić obowiązki szpiega i troskliwej niani.

CANAL+ godz. 19:25

Mój rower - komediodramat Polska 2012; reż. Piotr Trzaskalski Aktorzy: Michał Urbaniak (Włodzimierz Starnawski) / Artur Żmijewski (Paweł Starnawski, syn Włodzimierza) / Krzysztof Chodorowski (Maciek Starnawski, syn Pawła) (95 min)

Ekscentryczny dziadek, jego syn - sławny pianista o wybujałym ego, oraz wrażliwy, rozpieszczony wnuk spotykają się po latach. Są zmuszeni spędzić ze sobą kilka dni. Wspaniały Urbaniak w równie dobrym scenariuszu. BARDZO SIĘ POLECA.

TVN godz. 20:00

Pieniądze to nie wszystko - Komedia Polska 2001; reż. Juliusz Machulski; wyst. Marek Kondrat (Tomasz Adamczyk) / Stanisława Celińska / Andrzej Chyra (Wiesław Furkiot) (130 min)

Chłopi z upadłego pegeeru ratują życie biznesmenowi, jednocześnie biorąc go do niewoli w zamian za duży okup. Gdy jego żona i wspólnik nie chcą zapłacić, mężczyzna postanawia zarobić żądaną sumę.

Polsat godz. 20:10

Burleska - Musical USA 2010; reż. Steve Antin; wyst. Cher (Tess) / Christina Aguilera (Ali) / Eric Dane (Marcus) (150 min)

Obdarzona wyjątkowym głosem dziewczyna z małego miasteczka wyjeżdża do Los Angeles, gdzie trafia do rewii. Spełnia marzenia o karierze, jednak wraz ze sławą pojawiają się problemy.

Ale Kino+ godz. 20:10

Habemus Papam - mamy papieża - komediodramat Włochy/Francja 2011; reż. Nanni Moretti Aktorzy: Michel Piccoli (papież) / Jerzy Stuhr (rzecznik) / Renato Scarpa (kardynał Gregori) (115 min)

Umiera papież. Zwierzchnikiem Kościoła rzymskokatolickiego zostaje francuski kardynał. Rzecznik Watykanu musi wezwać psychoanalityka, by ten pomógł duchownemu w przełamaniu lęku przed nową funkcją.

TVP 2 godz. 20:15

Dzięki Bogu już święta - kabareowe widowisko; reż. Beata Harasimowicz (65 min)

Kabaretowe show na żywo w wydaniu świątecznym. Zaginął Święty Mikołaj. Ta informacja mogłaby wywołać katastrofalne skutki. Aby temu zapobiec, kabarety powołują PZDSZŚM - Pozaparlamentarny Zespół Do Sprawy Zaginięcia Świętego Mikołaja. W skład zespołu wchodzą: Formacja Chatelet (Adam Małczyk - przewodniczący, Michał Pałubski - sekretarz) i Nowaki (Tomek Marciniak - ksiądz, Kamil Piróg - wojskowy, Ada Borek - baba z ZUS-u). W programie wystąpią również: Kabaret pod Wyrwigroszem, Marcin Daniec, Kabaret Czesuaf, Grupa Rafała Kmity, Kabaret K2.

TVP 1 godz. 20:25

Pan Wołodyjowski - Film przygodowo historyczny Polska 1969; reż. Jerzy Hoffman; wyst. Tadeusz Łomnicki (Michał Wołodyjowski) / Magdalena Zawadzka (Barbara Jeziorkowska) / Mieczysław Pawlikowski (Jan Onufry Zagłoba) (85 min)

Zagłoba doprowadza do tego, że Michał Wołodyjowski opuszcza klasztor. Na leśnej drodze spotykają siostrę Michała, która ma pod opieką dwie panny - Krzysię i Basię.

AXN godz. 21:00

Tatarak - dramat obyczajowy Polska 2009; reż. Andrzej Wajda; wyst. Krystyna Janda (pani Marta, aktorka) / Jan Englert (doktor, mąż Marty) / Julia Pietrucha (Halinka) (100 min)

Atrakcyjna mężatka w średnim wieku poznaje młodego mężczyznę. Ich spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją. A ich kres przychodzi przez okrutny kaprys losu. PODOBNO WAŻNE I WIELKIE, ALE CHYBA PRZECENIONE.

CANAL+ godz. 21:00

Życie Pi - film przygodowy USA 2012; reż. Ang Lee; wyst. Suraj Sharma (Pi Patel) / Irrfan Khan (dorosły Pi Patel) / Adil Hussain (Santosh Patel) (Premiera TV) (125 min)

17-letni Pi i jego rodzina emigrują z Indii do Kanady. Podczas przeprawy przez morze ich statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilka dzikich zwierząt, w tym tygrys. Razem dryfują w szalupie po oceanie.

Kino Polska godz. 21:10

Kingsajz - Komedia Polska 1987; reż. Juliusz Machulski; wyst. Jacek Chmielnik (Olo) / Jerzy Stuhr (Kilkujadek) / Katarzyna Figura (Ala) (120 min)

Kolejny świąteczny film z cyklu "znacie, to zobaczcie". Kilkujadek, władca Szuflandii, zazdrośnie strzeże tajemnicy kingsajzu - eliksiru, który pozwala krasnoludkom osiągać rozmiary człowieka. Chemik Adaś przypadkiem odkrywa skład tajemniczej mikstury.

HBO godz. 21:40

Harold i Kumar: Spalone święta (A Very Harold & Kumar 3D Christmas) - Komedia USA 2011; reż. Todd Strauss-Schulson; wyst. Patton Oswalt / Isabella Gielniak (Caren) / Kal Penn (Kumar) (90 min)

Harold i Kumar chcą wspólnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Gdy przypadkowo niszczą zdobiącą dom Haralda choinkę, muszą znaleźć równie idealne drzewko, zanim żona i teść Haralda wrócą z pasterki.

TVN godz. 22:10

Showtime - Komedia USA/Australia 2002; reż. Tom Dey; wyst. Robert De Niro (detektyw Mitch Preston) / Eddie Murphy (patrolowy Trey Sellars) / Rene Russo (Chase Renzi) (115 min)

Detektyw Preston i patrolowy Sellars występują razem w programie na żywo o pracy policji. Sellars chce dobrze wypaść na ekranie, a Preston robi wszystko, by zaprezentować się jak najgorzej.

TV Puls godz. 22:10

Mad Max pod Kopułą Gromu - Film SF Australia/USA 1985; reż. George Miller i George Ogilvie; wyst. Mel Gibson (Mad Max) / Bruce Spence (Jedediah) / Adam Cockburn (Jedediah jr) / Tina Turner (140 min)

Mad Max przyjeżdża do Bartertown. Poszukuje rzeczy, które mu skradziono. Odzyska je, jeśli spełni jeden warunek, który postawiła mu rządząca miastem Aunty Entity.

TVP 2 godz. 22:25

Uwikłanie - film kryminalny Polska 2011; reż. Jacek Bromski; wyst. Maja Ostaszewska (prokurator Agata Szacka) / Marek Bukowski (komisarz Sławomir Smolar) / Danuta Stenka (Jadwiga Telakowa) (130 min)

Henryk Telak zostaje zamordowany w trakcie psychoterapii. Prokurator Agata Szacka wszczyna śledztwo. Współpracuje z nią komisarz policji Sławomir Smolar, kolega ze studiów i były kochanek.

BBC HD godz. 22:30

Sherlock - serial sensacyjny Wielka Brytania 2010; reż. Euros Lyn; wyst. Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) / Martin Freeman (dr John Watson) / Zoe Telford (Sarah) (90 min)

Odcinek drugi. 12 stycznia w BBC Entertainment rozpocznie się nowa seria (1 stycznia w Anglii), więc może warto sobie przypomnieć, jak się to wszystko zaczęło.

AXN godz. 22:40

Anioły i demony - Thriller USA 2009; reż. Ron Howard Aktorzy: Tom Hanks (Robert Langdon) / Ewan McGregor (Patrick McKenna) / Ayelet Zurer (Vittoria Vetra) (165 min)

Kontynuacja "Kodu da Vinci". Niestety zniechęcony tą informacją, nie zobaczyłem tego filmu, więc wiem o nim tyle, ile przeczytałem. I okazuje się, że tym razem pan profesor Langdon musi rozpoznać wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Sprawcami okazuje się bractwo Iluminatów, którzy chcą zniszczyć Watykan. I profesor musi odnaleźć siedzibę sekty i zapobiec tragedii. BYŁ PRZEBÓJ, WIĘC MOŻE WARTO SPRÓBOWAĆ.

TVN 7 godz. 23:45

Złap mnie, jeśli potrafisz - Film sensacyjny USA 2002; reż. Steven Spielberg; wyst. Leonardo DiCaprio (Frank Abagnale jr) / Tom Hanks (Carl Hanratty) / Christopher Walken (Frank Abagnale) (170 min)

Dzięki niezwykłym zdolnościom do podrabiania podpisów na czekach Frank Abagnale gromadzi fortunę wartą miliony dolarów. Agent FBI Carl Hanratty próbuje za wszelką cenę dopaść oszusta.

* Wojtek Krzyżaniak - przez kilka minionych lat szef "Gazety Telewizyjnej" piątkowego dodatku do "Gazety Wyborczej", felietonista. Od lat pod wrażeniem telewizji: Teatru Telewizji, brytyjskich seriali, sitcomów i gadających głów, z których można się pośmiać. W Radiu TOK FM w soboty o godz. 12 prowadzi "Program Telewizyjny". Zaprasza do wspólnego oglądania w facebookowej grupie "W telewizji pokazali" (www.facebook.com/groups/telewidze/telewidze)