"Czarownica 2" z Angeliną Jolie trafi do kin już w październiku tego roku

Druga część filmu "Czarownica" trafi do kin wcześniej, niż zapowiadał to jej producent. Angelina Jolie po raz kolejny wcieli się w postać Złej Czarownicy.

Disney, który jest producentem filmu, niedawno udostępnił pierwszy plakat promujący kolejną część historii Złej Czarownicy. Ponadto okazuje się, że premiera filmu odbędzie się aż osiem miesięcy wcześniej!

"Czarownica 2" - premiera już w październiku tego roku

Pierwsza część filmu zarobiła aż 758 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 180 milionów. Sukces filmu zachęcił producentów do kontynuowania serii o Złej Czarownicy. Na samym początku studio Walta Disneya informowało, że druga część przygód "Czarownicy" trafi do kin 29 maja 2020 roku, czyli sześć lat po premierze pierwszego epizodu. Okazało się jednak, że premiera filmu jest przyspieszona, a kontynuację serii zobaczymy w kinach już 18 października. Na oficjalnej stronie Disney’a na Twitterze udostępniono także pierwszy plakat promujący film.

Główną bohaterką filmu jest Zła Czarownica, znana z baśni o Śpiącej Królewnie. Tym razem jednak poznajemy historię znaną z baśni z perspektywy bohaterki, uznawanej za czarny charakter. "Maleficent: Mistress of Evil" wyreżyseruje Joachim Ronning na podstawie scenariusza Lindy Woolverton, Noah Harpstera i Micah Fitzermana-Blue. W rolach głównych ponownie zobaczymy Angelinę Jolie (Zła Czarownica), Elle Fanning (księżniczka Aurora) czy Sama Riley'a (kruk Diaval). Ponadto w filmie zagrają: Michelle Pfeiffer, Chiwetel Ejiofor, Ed Skrein i Robert Lindsay.

Więcej o: