"Ciemno, prawie noc" - premiera filmu w reżyserii Borysa Lankosza

Podczas premiery reżyser porównał film do polskiej, hardcore'owej wersji "Alicji w krainie czarów". "Ciemno, prawie noc" to film zrealizowany na podstawie powieści Joanny Bator opublikowanej w 2012 roku.

"Ciemno, prawie noc" gatunkowo nawiązuje do powieści kryminalnej i psychologicznej, na pograniczu horroru. Rok po publikacji powieść została wyróżniona Nagrodą literacką Nike.

Zarówno książka, jak i film opowiadają historię reporterki Alicji Tabor, która wraca do rodzinnego Wałbrzycha, by rozwiązać zagadkę trójki porwanych dzieci: Andżeliki, Kaliny i Patryka. Dziennikarka podczas prywatnego śledztwa dowiaduje się o wydarzeniach, które rozegrały się w Wałbrzychu podczas II wojny światowej. Aby odkryć prawdę Alicja będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Premiera filmu "Ciemno, prawie noc"

W filmie zagrali m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna i Piotr Fronczewski. Producentami filmu są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, za reżyserię i scenariusz odpowiada Borys Lankosz - twórca m.in. "Rewersu", "Ziarna prawdy" oraz serialu TVN "Pod powierzchnią". Film powstał w Wałbrzychu, zwłaszcza na Zamku Książ i Świebodzicach. Polska premiera filmu odbyła się w warszawskim Multikinie Złote Tarasy, w pozostałych kinach można go będzie oglądać od piątku 22 marca. 

 
Więcej o: