Ed Sheeran nie będzie zarabiał na "Shape of You". Przynajmniej póki sąd nie zdecyduje inaczej

Ed Sheeran, póki sprawa nie wyjaśni się w sądzie, nie będzie otrzymywał tantiem z "Shape of You". Muzyk po raz kolejny musi stawić czoło pozwowi o plagiat.
Zobacz wideo

Brytyjski piosenkarz Ed Sheeran już w 2017 i 2018 roku mierzył się z pozwami o plagiat. Jego hit "Photograph" miał być skopiowany od zwycięscy brytyjskiego X-Factora Matta Cardle'a, a "Thinking Out Loud" od Marvina Gaye'a. Jak podaje portal Unilad, teraz Sheeran w sądzie spotka się z Samem Chokrim (jego pseudonim artystyczny to Sami Swich). Muzyk oskarża go o skopiowanie refrenu "Shape of You" z jego piosenki "Oh Why". Czy faktycznie między piosenkami jest tyle podobieństw?

 

Ed Sheeran skopiował swój hit "Shape of You" od kogoś innego?

Sam Chokri twierdzi ,że wysłał swój utwór Sheeranowi, bo chciał zaproponować mu współpracę. Ed nie był zainteresowany, więc ostatecznie między muzykami do niczego nie doszło. Dwa lata po tych wydarzeniach Sheeran wydał swój megahit "Shape of You", który przyniósł mu 20 milionów funtów zysku. To nie spodobało się Chokriemu, który podobno wychwycił, że niektóre brzmienia refrenu brzmią jak te z jego piosenki z 2015 roku.

 

Do czasu, gdy sprawa nie zostanie rozpatrzona przez brytyjski sąd, Sheeran nie będzie dostawał tantiem za swój przebój "Shape of You". Znany piosenkarz zaprzeczył wszystkim zarzutom i powiedział ,że Chokri zniszczył jego reputację i zablokował źródło dochodów.

Piosenki Eda Sheerana i Ariany Grande zostały uznane za niecenzuralne i "zakazane" w Indonezji

Na razie we wrześniu rozpatrywana będzie sprawa plagiatu piosenki Marvina Gaye'a "Let's Get It On", którą Sheeran miał zdublować w swoim utworze "Thinking Out Loud". Spadkobiercy Gaye'a żądają od muzyka 100 milinów odszkodowania.

Więcej o: