W Poznaniu odsłonięto pomnik Bohdana Smolenia. Niesamowite widowisko - pomnik wyłonił się z ognia

W piątek 11 czerwca w Poznaniu odsłonięto pomnik Bohdana Smolenia. Monument upamiętniający legendarnego satyryka znajduje się na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową, a jego odsłonięcie było widowiskiem godnym zapamiętania - postać Smolenia wyłoniła się z ognia.

Bohdan Smoleń, aktor i satyryk zmarł 15 grudnia 2016 roku w wieku 69 lat. Miał poważne problemy z płucami.

Zobacz wideo Co się stało z gwiazdami klasycznej ekranizacji "W pustyni i w puszczy?

Widowiskowe odsłonięcie pomnika Bohdana Smolenia. Stanął w Poznaniu

Pomnik Bohdana Smolenia w Poznaniu odsłonięto 11 czerwca w centrum Poznania - na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Kiedy podpalono materiał owijający pomnik Bohdana Smolenia, wówczas z płomieni wyłoniła się postać zmarłego satyryka. Odsłonięciu towarzyszył również pokaz sztucznych ogni.

Pomnik Bohdana Smolenia można oglądać w centrum Poznania, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Pamiątkowy monument przedstawia satyryka siedzącego przy stoliku. Obok znajduje się wolne krzesełko dla przechodniów. Za projekt odpowiada Piotr Socha.

Poznań - Antoninek. Ul. Gorzysława. To tutaj policjanci oddali kilkanaście strzałów w kierunku 39-letniego Łukasza Poznań. Policjanci pięciokrotnie postrzelili 39-latka. Matka: Kłamali

Spektakularne odsłonięcie pomnika poprzedzone było "Poznań Comedy Show". Wystąpili: Kabaret Czesuaf, Kabaret Czołówka Piekła, Klub Szyderców BIS, Marcin Samolczyk, Grupa MoCarta, Krzysztof Daukszewicz, Jagoda Borowiak, Łukasz Ból, Anna Wólczyńska, Jakub Kaczmarek, Teatr Ognia BOHEMA, Kibice Lecha Poznań.

Pomnik Bohdana Smolenia w końcu odsłonięty. Wydarzenie zaplanowano na ubiegły rok

Jak podaje "Głos Wielkopolski", za realizację pomnika odpowiedzialny był Piotra Socha. Etapy pracy zakończyły się sukcesem. "Najpierw glina, potem gips, aż w końcu pomnik Bohdana Smolenia pojechał do odlewni w Szymanowie koło Śremu. Termin odsłonięcia pomnika został przełożony z 5 i 6 czerwca ubiegłego roku z powodu obostrzeń rządu związanych z pandemią" - informuje portal.

Ogromnie się cieszę, że w końcu uda się odsłonić pomnik. Nie było łatwo, ale trzeba iść do przodu i nie widzieć przeszkód, bo inaczej człowiek by się zniechęcił. Rzeczy administracyjnych było sporo, ale było trzeba się z nimi uporać - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" pomysłodawca przedsięwzięcia, przyjaciel Bohdana Smolenia Krzysztof Deszczyński.

Zdjęcie ilustracyjne Zakrwawiony mężczyzna szedł ulicami Poznania. Policja użyła broni

Bohdan Smoleń największą popularność zdobył, występując wraz z Zenonem Laskowikiem w poznańskim kabarecie Tey, który w latach 70. i 80. stał się jednym z symboli miasta. Występował zarówno na estradzie, jak i w filmach. Wszyscy Polacy kojarzą go z roli Edzia w serialu "Świat według Kiepskich".

Więcej o: