Artyści dołączają do akcji "Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami". Bronią praw, żegnając RPO Adama Bodnara

W akcję "Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami" na pożegnanie Adama Bodnara włączyło się wielu Polaków, w tym polskich artystów. Biorą w niej udział m.in. Agnieszka Holland, Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Chyra i Robert Makłowicz. W mediach społecznościowych opublikowali zdjęcia z transparentami, które mają pokazać, że będą stać na straży praw człowieka.

Do ogólnopolskiej akcji "Wszyscy jesteśmy rzecznikami" może dołączyć każdy. Wystarczy przygotować transparent, tabliczkę lub kartkę, na której napiszemy, czyich praw bronimy.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

"Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami". Artyści stoją na straży praw osób LGBT+, do edukacji i do wolności

"Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami" to akcja obywatelska, której celem jest wyrażenie wdzięczności i uznania dla prof. Adama Bodnara, który przez ostanie sześć lat pełnił funkcję RPO, aktywnie broniąc praw obywateli.

Piotr Gliński na konferencji ws. utraconych dzieł sztuki Do MNW wróciły dzieła, który zaginęły w czasie II wojny światowej

Do akcji dołączyli również znani Polacy, którzy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia z przygotowanymi przez siebie transparentami. Agnieszka Holland opublikowała zdjęcie z kartką, na której widnieje napis "Bronię praw osób LGBT+", a Andrzej Chyra opublikował fotografię z hasłem "Wolność to sztuka, to wolność". Robert Makłowicz trzyma w ręce kartkę z napisem po chorwacku "Hvala Vam Puno", czyli "bardzo dziękuję". 

 Danuta Stenka "broni prawa każdego człowieka do szacunku".

Anja Rubik pozuje do zdjęcia z hasłem "Źródłem wszystkich praw i wolności jest godność każdego człowieka".

Sławomir Broniarz, prezes ZNP walczy "o szkołę wolną od indoktrynacji", a Andrzej Saramonowicz "broni praw do in vitro".

Na podziękowanie zdecydowała się również Janina Ochojska, która dołączając do akcji, zamieściła zdjęcie z protestu osób niepełnosprawnych z 2018, kiedy nie została wpuszczona do Sejmu na spotkanie z protestującymi.

"Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami" - jak włączyć się do akcji?

Akcja "Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami" doczekała się swojej strony internetowej wszyscyjestesmyrzecznikami.pl. Tam każda zainteresowana osoba może przesłać swoje zdjęcia z wybranym przez siebie hasłem i włączyć się do projektu. Publikowane zdjęcia można śledzić pod ha sztagiem #WszyscyJesteśmyRzecznikami.

Kadr z serialu 'W głębi lasu' na podstawie kryminału Harlana Cobena ''W głębi lasu'' sezon 2: czy poznamy dalsze losy bohaterów serialu?

W akcję "Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami" zaangażowało się ponad 50 organizacji z całej Polski. Są to m.in. Sieć Obywatelska Watchdog Polska Stowarzyszenie Amnesty International Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Wolne Sądy, Szwajcarskie Dziewuchy, Instytut Prawa i Społeczeństwa Instytut Spraw Publicznych Komitet Obrony Demokracji i inne.

Więcej o: