Na koncerty The Weeknd i Imagine Dragons lepiej nie jechać autem. Miasto przygotowało alternatywę

Wielkimi krokami zbliżają się koncerty The Weeknd i Imagine Dragons, na które wybierają się tysiące fanów z całej Polski. Artyści wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warto pamiętać, że w tych dniach ulegnie zmianie organizacja ruchu w okolicy stadionu, dlatego dojazd na koncerty najlepiej zaplanować wcześniej.

W tym roku mamy do czynienia z dość nietypową sytuacją, ponieważ koncerty dwóch światowej sławy artystów odbędą się w Warszawie tydzień po tygodniu. Najpierw w środę, 9 sierpnia, na PGE Narodowym wystąpi The Weeknd, a w poniedziałek, 14 sierpnia zagra tam Imagine Dragons. Władze miasta już teraz zapowiadają zmiany w organizacji ruchu i zachęcają wszystkich podróżnych, by w tych dniach przesiedli się na komunikację miejską.

Zobacz wideo Beata Kozidrak wyznała: Graliśmy z playbacku, taśma stanęła

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Dodatkowe połączenia, zmiany w kursowaniu składów i zamknięte ulice

Między godziną 17 a 21 nastąpi ograniczenie ruchu na Saskiej Kępie. W tej strefie będą mogły się poruszać wyłącznie pojazdy posiadające identyfikatory SK, pojazdy jednośladowe, taksówki oraz autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Ograniczeniem ruchu objęte będą następujące ulice: aleja Poniatowskiego, aleja Waszyngtona, ulica Międzynarodowa, aleja Stanów Zjednoczonych i ulica Wał Miedzeszyński oraz aleja Stanów Zjednoczonych, ulica Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Do Stadionu zostanie zapewniony dojazd metrem. Linia M2 będzie kursowała regularnie co kilka minut. Co więcej, w stronę PGE Narodowego dostaniemy się również tramwajem, przejeżdżającym przez most Poniatowskiego.

Policja może również zdecydować o zamknięciu innych ulic. Wówczas wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. W przypadku zamknięcia ulic: J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokola, zmianie ulegnie trasa autobusów E-1, 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Linie 102, 125, 202 pojadą ulicą Targową i Kijowską aż do pętli Dw. Wschodni (Kijowska). Autobusy linii 135 pokierowane zostaną ulicą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką. Z kolei linia E-1 będzie kursowała z Gocławia do stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

Powrót z koncertu – opcji jest kilka

Policja może zdecydować o wyłączeniu z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a, a rondem J. Waszyngtona w sytuacji, gdy duża grupa osób będzie chciała przedostać się do centrum pieszo. Wówczas zostanie uruchomiona komunikacja objazdowa oraz zastępcza.

Autobusy linii Z-9 pojadą ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Książęcą, Solec, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców i aleją Waszyngtona aż do ronda Wiatraczna. Z kolei linie 138 i 509 odjadą z ronda Waszyngtona w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy. Kursować będą również dodatkowe tramwaje linii 9 i 26. Pierwszy z nich zawiezie podróżnych z pętli Gocławek do przystanku Ratuszowa-ZOO. Drugi z alei Zielenieckiej w stronę Metra Młociny.

Więcej o: