Gwiazdor "Złotopolskich" był u szczytu sławy, gdy zniknął z ekranu. To dziś robi Piotr Szwedes

Piotr Szwedes zyskał ogólnopolską sławę dzięki roli w "Złotopolskich". Jego kariera nabrała rozpędu, a sam aktor wystąpił nawet w popularnym programie telewizyjnym. Wraz z upływem czasu Piotr Szwedes był coraz rzadziej widywany na ekranie. Dziś obsadzany jest głównie w rolach epizodycznych. Czym więc zajmuje się gwiazdor ze "Złotopolskich"?

Serial „Złotopolscy" nie był pierwszą produkcją, w której wystąpił Piotr Szweedes, jednak to właśnie ona przyniosła mu największą rozpoznawalność. Wcześniej aktor wystąpił między innymi w produkcjach takich jak „Stella Stellaris", „Nic śmiesznego" i „Młode wilki". W „Złotpolskich" wcielił się w rolę Tomka Gabriela zakochanego w Marylce odgrywanej z kolei przez Annę Przybylską. Swego czasu widzowie mogli również oglądać Piotra Szwedesa w popularnym programie "Taniec z gwiazdami"

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Nie wiedział, czy chce być aktorem

Piotr Szwedes przyznał w jednym z wywiadów, że aktorstwo wybrał trochę z przypadku. Najpierw marzył o tym, by zostać policjantem, później prawnikiem. Nie dostał się jednak na studia prawnicze, w związku z czym podjął się nauki w szkole policealnej w Lidzbarku Warmińskim. W tym czasie osoba prowadząca zajęcia teatralne zachęciła go, by spróbował swoich sił w aktorstwie. Piotr Szwedes nie był przekonany, jednak egzaminy do szkoły w Łodzi udało mu się zdać już za pierwszym razem. W rozmowie z portalem wio.waw.pl powiedział, że nawet po rozpoczęciu nauki nadal nie wiedział, czy chce być aktorem.

„Po jakimś pół roku w szkole, pod kierunkiem mojej opiekunki roku, pani profesor Ewy Mirowskiej — poczułem już, że to jest to, co chcę robić". — przyznał.

Czym teraz zajmuje się Piotr Szwedes? 

Piotr Szwedes zrezygnował co prawda z życia na świeczniku, jednak wciąż zajmuje się aktorstwem. Na ekranie pojawia się jednak sporadycznie i występuje głównie w rolach epizodycznych. Możemy go zobaczyć w serialach takich jak „Komisarz Alex", „Ojciec Matuesz", „Bodo" czy „Na dobre i na złe".

Obecnie Piotr Szwedes znacznie częściej występuje na deskach teatru, który stał się dla niego główną przestrzenią do pracy.

"Zawodowy aktor wybiera po prostu ciekawą propozycję. Oczywiście, są tacy aktorzy, którzy pozostają albo tylko w filmie, albo tylko w teatrze. Dla mnie podstawą bycia zawodowym aktorem jest bycie w teatrze". – Powiedział w rozmowie z kuriermlawski.pl.

Prywatnie Piotr Szwedes jest mężem Anny, z którą ma trójkę dzieci. Para poznała się na mazurach, gdy aktor miał 27 lat, a jego ukochana niedługo miała zdawać maturę.

Więcej o: