Bogusław Linda znów zawalczy o telewidzów - w nowym kryminalnym serialu TVP [ZDJĘCIA]

Bogusław Linda zagra główną rolę w "Paradoksie", który jesienią trafi na antenę TVP 2. Aktor wcieli się w inspektora policji, który sam staje się obiektem śledztwa. Nie udało mu się w "Ratownikach", uda mu się tym razem?

Głównymi bohaterami "Paradoksu" są inspektor Komendy Głównej Policji Marek Kaszowski (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanna Majewska (w tej roli Anna Grycewicz) - funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej, która zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące inspektora.

O serialu

W każdym z trzynastu odcinku widzowie będą mogli śledzić przebieg jednej sprawy z niedalekiej przeszłości, a także relacje między dwiema głównymi postaciami, które będą ewoluować od wzajemnej niechęci do szczerej, choć skrywanej, sympatii . Inni bohaterowie "Paradoksu" to Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa - zagra go Cezary Łukaszewicz), Monika (policjantka - Gabriela Muskała), Marcin (technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii - Sebastian Pawlak) oraz Basia (patolog - Ewa Skibińska).

Bogusław Linda i inni na planie "Paradoksu" [ZDJĘCIA] >>

Nowa propozycja telewizyjnej Dwójki powstaje na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta. To projekt łódzkiego Opus Filmu, który wygrał konkurs na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej ogłoszony przez TVP (pokonał sześćdziesięciu rywali). Jeden odcinków wyreżyseruje Brejdygant, resztę Greg Zgliński i Borys. - Świat wypełniony jest po brzegi nudną oczywistością. Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł, przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym - opowiada o swojej produkcji scenarzysta i reżyser "Paradoksu". Zdjęcia ruszyły kilka dni temu w Łodzi.

Kolejna szansa

Bogusław Linda to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktorów, który zapisał się w historii kina choćby rolami w "Psach" Władysława Pasikowskiego czy "Tato" Macieja Ślesickiego. Jego telewizyjna kariera nie jest jednak tak spektakularna.

Ma na koncie występy w takich serialach jak "Tak czy nie?" oraz "I kto tu rządzi?". Ostatnim byli "Ratownicy" z 2010 roku. Produkcja znikła z anteny TVP 1 po emisji 13 odcinków. Kolejne nie powstały ze względu na małe zainteresowanie telewidzów. Serial zdobył jednak uznanie jury festiwalu produkcji TV w Monte Carlo, którzy nominowali go w sześciu kategoriach do Złotej Nimfy w 2011 roku (nie udało się jednak zdobyć żadnej statuetki). Wśród wyróżnionych znalazło się kilkoro aktorów z obsady, ale wśród nich nie było Lindy. We wrześniu aktor dostanie kolejną szansę, by powalczyć o przychylność telewidzów i krytyków. Wtedy na antenie TVP 2 ma zadebiutować "Paradoks".

"Krzysiaczek jest czysty jak łza!". Dzielą ich kluby, połączyła miłość [WYWIAD] >>

Więcej o: