Niesamowity trailer "Prometeusza" stworzony przez fana-artystę. Z papieru [WIDEO]

Chociaż najnowszy film Ridleya Scotta jest oceniany różnie, to trailer "Prometeusza" robi wrażenie nawet na wielu krytykach. Zainspirował też twórcę filmów krótkometrażowych z Los Angeles, który stworzył jego nietypową papierową wersję. Warto go zobaczyć przed pójściem do kina.

Travis Betz jest autorem kilku filmów krótkometrażowych i fanem "Obcego". - Kiedy zobaczyłem trailer "Prometeusza", miałem gęsią skórkę. Był tak niesamowity, że postanowiłem spróbować przenieść każde ujęcie z oficjalnej zapowiedzi na papier - tłumaczy . Tak powstało wideo, które po zamieszczeniu na serwisie You Tube w ciągu kilkudziesięciu godzin obejrzało 65 tysięcy, a do teraz ponad 350 tysięcy osób.

 

Twórcom się podoba

Dzieło Betza spotkało się z pozytywnym odzewem nie tylko ze strony internautów. Spodobało się także twórcom "Prometeusza" . - To dowód, że naśladowanie może być najdoskonalszą formą pochlebstwa , a talent można znaleźć wszędzie - ocenił Chris Petrikin ze studia Fox. Scenarzysta filmu Damon Lindelof wspomniał o "papierowym" trailerze na swoim Twitterze, informacja pojawiła się także na oficjalnym fanpage'u produkcji na Facebooku.

"Prometeusz" wchodzi dziś do polskich kin. To dopełnienie - prequel - "Obcego", jednego z najbardziej znanych filmowych cykli science-fiction w historii kina. W filmie można zobaczyć m.in. Michaela Fassbendera, Charlize Theron i Noomi Rapace.

Zobacz wideo
Więcej o: