Kompozytor muzyki do Batmana w hołdzie ofiarom z Denver - posłuchaj utworu "Aurora"

Hans Zimmer, autor muzyki do filmu "Mroczny Rycerz powstaje" i poprzednich dwóch części trylogii o Batmanie Christophera Nolana, skomponował utwór poświęcony ofiarom zastrzelonym po pokazie filmu w Stanach Zjednoczonych.

Tytuł "Aurora" pochodzi od nazwy miasta, w którym doszło do tragedii. W trakcie pokazu tej produkcji 20 lipca James Holmes wtargnął na salę kinową i zastrzelił 12 osób, a 58 ranił.

- "Aurora" jest dedykowana tym, którzy stracili życie lub ucierpieli podczas tragicznych wydarzeń w miejscowości Aurora w Kolorado. Nagrałem tę piosenkę w Londynie w ciągu kilku dni po tej tragedii jako szczery hołd dla ofiar i ich rodzin - napisał Zimmer na swoim koncie na Facebooku , gdzie najpierw opublikował utwór.

 

Chętni mogą kupić utwór na iTunes , a osoby przebywające na terenie USA mogą dodatkowo wpłacić kwotę w wysokości od 10 centów do 2,5 tysiąca dolarów, kupując go tutaj . Wszystkie pieniądze mają być przekazane rodzinom ofiar i poszkodowanym w strzelaninie.

Po tych tragicznych wydarzeniach producenci "Mroczny Rycerz powstaje" m.in. odwołali paryską uroczystą premierę filmu z udziałem gwiazd. Odtwórca roli Batmana Christian Bale razem z żoną pojawił się z kolei kilka dni później w Aurorze , złożył kwiaty w hołdzie ofiarom i spotkał się z rannymi w szpitalu.

Zimmer to jeden z najbardziej cenionych kompozytorów w Hollywood. Ma na koncie muzykę do takich produkcji jak "Rain Man", "Helikopter w ogniu" czy "Piraci z Karaibów". Jego praca przy "Królu lwie" została doceniona Oscarem przez Akademię Filmową. Był nominowany do tej nagrody jeszcze osiem razy, m.in. za "Incepcję", 'Cienką czerwoną linię" i "Gladiatora".

Więcej o: