Brad Pitt znów jako twardziel. Jest pierwszy trailer "Killing Them Softly" [WIDEO]

Nieliczni szczęśliwcy już widzieli "Killing Them Softly" podczas festiwalu w Cannes (i byli zachwyceni!), ale reszta musiała bardzo długo czekać na choćby kilka ujęć z najnowszego filmu Brada Pitta. Wreszcie jest trailer, w którym aktor robi niesamowite wrażenie. Jego postać przywodzi na myśl wcześniejszych zapadających w pamięć "twardzieli", w których wcielił się Pitt choćby w filmach Davida Finchera i Guya Ritchie'ego.

W "Killing Them Softly" Brad Pitt gra Jackie'ego Coogana, który na zlecenie mafii zaczyna śledztwo w sprawie napadu podczas pokerowej rozgrywki w Bostonie. Cel? Znaleźć i zabić złodziei. Na kinową premierę filmu musimy poczekać w Polsce do listopada, ale już teraz można delektować się bardzo klimatycznym mrocznym zwiastunem:

Zobacz wideo

Bezwzględny, ale na luzie

Aktor, który ma już na koncie trzy aktorskie nominacje do Oscara (za "Moneyball", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i "12 małp"), być może tą rolą zasłuży na kolejną. A może nawet uda mu się tym razem zdobyć statuetkę? Jego Jackie Coogan nie przypomina jednak żadnego z bohaterów, dzięki którym Pitt walczył o nagrodę Akademii Filmowej.

Ten nowy filmowy "twardziel" może kojarzyć się bardziej z postaciami, które Pitt zagrał u Guya Ritchiego w "Przekręcie" czy w "Podziemnym kręgu" Davida Finchera . W tym pierwszym filmie Pitt wcielił się w nieobliczalnego i świetnie boksującego Cygana Mickeya O'Neila, a w "Podziemnym kręgu" pomagał głównemu bohaterowi w stworzeniu klubu, w którym mężczyźni dzięki nielegalnym walkom starali się poczuć, że żyją.

Choć te postaci w pewien sposób się różnią, w a "Killing Them Softly" podstawową bronią Coogana będzie pewnie pistolet, nie pięści, wszystkie potrafią być groźne, bezwzględne i z mają w sobie pewien luz.

''Cyniczny głos rozsądku''

"Zjadliwie antykapitalistyczna rozrywka" pisał o tej produkcji Eric Hohn z Indiewire , bohatera zagranego przez Pitta nazywając "cynicznym głosem rozsądku". Podczas tegorocznego festiwalu w Cannes także inni krytycy zwracali co prawda uwagę na zbyt wiele politycznych odniesień, ale bardzo chwalili produkcję, a przede wszystkim kreację Pitta.

W "Killing Them Softly" aktor po raz kolejny spotkał się na planie filmowym z reżyserem Andrew Dominikiem, z którym kilka lat temu stworzyli film "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda".

Tym razem ich wspólna produkcja to ekranizacja powieści George'a V. Higginsa "Cogan's Trade" z 1974 roku (akcja filmu rozgrywa się jednak w 2008 roku). U boku Pitta wystąpili James Gandolfini, Ray Liotta oraz Richard Jenkins. AKTUALIZACJA: Polska premiera filmu, który u nas będzie zatytułowany "Zabić, jak to łatwo powiedzieć", jest zaplanowana na 16 listopada .

Więcej o: