Teraz czas na twardzielki? Powstanie kobieca wersja "Niezniszczalnych"

Angelina Jolie, Milla Jovovich i Jamie Lee Curtis to tylko niektóre aktorki, które mogłyby pojawić się w żeńskiej wersji "Niezniszczalnych" - filmu, dzięki któremu twardziele sprzed lat z Sylvestrem Stallone na czele triumfalnie wrócili do kina akcji. Które kobiece gwiazdy powinny do nich dołączyć?

Producent Adi Shankar ("Przetrwanie", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć") zamierza zrobić film akcji inspirowany "Niezniszczalnymi", którego głównymi bohaterkami będą kobiety. Trwają już rozmowy z aktorkami, które miałyby zagrać w tej produkcji.

Panie obok panów?

Reżyser "Niezniszczalnych 2" Simon West w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że myśląc o kobietach znanych z filmów akcji, które mogłyby wystąpić w takim filmie, ma w głowie kilka konkretnych aktorek. - To byłyby Angelina Jolie, Cameron Diaz, Milla Jovovich. Świetne byłyby Helen Mirren i Jamie Lee Curtis. Uwielbiam Kate Beckinsale w "Pamięci absolutnej", chętnie zobaczyłbym również Charlize Theron - wyliczał West.

Reżyser dodał, że nowe bohaterki nie zastąpiłyby męskich twardzieli, ale działałyby obok nich, a grupy mogłyby najpierw rywalizować, a potem pomagać sobie w wyjściu z opresji.

W "Niezniszczalnych 2", który debiutuje 24 sierpnia w polskich kinach, wystąpiły takie gwiazdy kina akcji jak Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jason Statham, Dolph Lundgren, Jet Li, Jean-Claude Van Damme i Chuck Norris.

Zobacz wideo

W pierwszej części z 2010 roku pojawił się m.in. Mickey Rourke. Producenci planują także już kolejny film z cyklu. Tym razem mieliby w nim zagrać np. Clint Eastwood i Harrison Ford.

Kto jeśli nie Jolie?

Na razie nie wiadomo, czy wcześniej może powstać kolejny film z aktorami, czy wyprzedzi go produkcja z kobietami. Nazwiska aktorek, z którymi są prowadzone rozmowy, na razie pozostają tajemnicą.

Kobiety może nie są tak często głównymi bohaterkami kina akcji jak mężczyźni, ale i w tym gatunku filmowym znajdzie się kilka postaci wykreowanych przez aktorki, które są już zaliczane do klasyki gatunku. Wystarczy wspomnieć choćby Larę Croft zagraną przez Angelinę Jolie w "Tomb Raider" czy Pannę Młodą z cyklu "Kill Bill". W tę ostatnią wcieliła się Uma Thurman, która udowodniła, że potrafi poradzić sobie doskonale ze scenami walki.

Które gwiazdy oprócz tych wcześniej wymienionych mogłyby się pojawić w "żeńskich" "Niezniszczalnych"? Może Linda Hamilton znana z "Terminatora"? Albo Sigourney Weaver, która zagrała w filmach o "Obcym" ? Czekamy na Wasze komentarze.

Więcej o: