Johnny Depp w zwiastunie "The Lone Ranger". Powtórzy sukces "Piratów z Karaibów"? [WIDEO]

Johnny Depp po raz kolejny łączy siły z Gore'em Verbinskim, reżyserem pierwszych trzech części "Piratów z Karaibów". Aktor wystąpi u boku Armiego Hammera w superprodukcji "The Lone Ranger". Premiera dopiero w przyszłym roku, ale już jest pierwszy, oczekiwany, zwiastun.

Głównym bohaterem tej przygodowej produkcji Disneya będzie John Reid, który jako zamaskowany bohater Samotny Strażnik walczy z bandytami. Nie będzie jednak aż tak samotny, bo obok niego stanie Indianin Tonto, którego gra właśnie Johnny Depp .

Za produkcję "The Lone Ranger" odpowiada Jerry Bruckheimer, a reżyseruje Gore Verbinski - obaj współpracowali na planie "Piratów z Karaibów" z aktorem, który wcielił się w kapitana Jacka Sparrowa. Jako pierwsi zwiastun nowego filmu mogli obejrzeć widzowie talk show Jaya Leno, nadawanego przez amerykańską stację NBC.

Zobacz wideo

Pomimo problemów, w przyszłym roku w kinach

Jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku John Reid pojawił się w radiu, a bohater stał się ikoną amerykańskiej popkultury. Najnowszy film opowiadający historię Samotnego Strażnika i Tonto to pełnometrażowa ekranizacja inspirowana tamtymi audycjami i serialem popularnym na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku, a także innymi produkcjami.

Pomysł nakręcenia nowej wersji "The Lone Ranger" pojawił się w głowach producentów ze studia Columbia Pictures jeszcze w 2002 roku, ale po wielu perturbacjach prawa trafiły w końcu do wytwórni Disneya. Już w 2008 roku wiadomo było, że w rolę Tonto wcieli się właśnie Depp, ale droga do kin była jeszcze daleka.

Dwa lata temu przyszłość filmu zawisła na włosku , ale po cięciach budżetu udało się skończyć zdjęcia, mimo obaw czy "The Lone Ranger" odniesie sukces. Producenci przestraszyli się, gdy w 2011 roku zawiódł inny tytuł typowany na przebój kinowy - "Kowboje i Obcy". Najwyraźniej doszli jednak do wniosku, że w tym przypadku zadziała magia połączenia nazwiska Depp i tytułu "Piraci z Karaibów".

Datę premiery, po przezwyciężeniu wielu przeszkód, udało się zaplanować na 31 maja 2013 roku . Obok Deppa w "The Lone Ranger" będzie można zobaczyć Armiego Hammera, Helenę Bonham Carter czy Williama Fichtnera.

Więcej o: