Bruce Willis znów jako John McClane, ale z synem! Jest zwiastun "Szklanej pułapki 5" [WIDEO]

Wreszcie jest pierwszy zwiastun piątej "Szklanej pułapki", w której Bruce Willis po raz kolejny będzie walczył z bandytami jako John McClaine. Teraz będzie musiał współpracować ze swoim synem. Tak, czas biegnie nawet dla takiego twardziela jak McClaine.

Film zatytułowany "A Good Day to Die Hard" to piąta odsłona "Szklanej pułapki", której pierwsza część zadebiutowała w kinach prawie 25 lat temu! Premiera najnowszego filmu, w którym u boku Bruce'a Willisa zagra Jai Courtney, jest zaplanowana na przyszły rok.

Zobacz wideo

Tym razem McClaine znajdzie się w Moskwie i znów wpadnie w tarapaty, próbując wyciągnąć z aresztu swojego syna . Będzie musiał walczyć ze złoczyńcami ramię w ramię właśnie z dorosłym już Jackiem, z którym na początku nie będzie miał zbyt dobrego kontaktu.

W filmie, który reżyseruje John Moore ("Max Payne"), wystąpili także m.in. Sebastian Koch, Yulia Snigir oraz Cole Hauser. Pojawi się również ponownie Mary Elizabeth Winstead, która zagra Lucy McClane, córki Johna.

Taka piękna historia...

Walka, którą stoczył John McClaine z terrorystami podczas świątecznego przyjęcia w jednym z wieżowców w Los Angeles, a widzowie mogli podziwiać na dużym ekranie w 1988 roku zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli w historii kina .

W 2007 roku redaktorzy magazynu "Entertainment Weekly" okrzyknęli pierwszą część najlepszym filmem akcji w historii, a w polskiej telewizji z powodu umiejscowienia akcji w okresie Bożego Narodzenia, "Szklana pułapka" od lat jest żelaznym punktem ramówek stacji telewizyjnych w tym okresie.

 

Produkcja, która kosztowała 28 mln dolarów zarobiła w USA 83 mln dolarów, a na świecie kolejne 140 mln. Nic więc dziwnego, że producenci szybko zdecydowali o nakręceniu sequela. W 1990 roku McClaine czekał w Wigilię na lotnisku, by odebrać żonę... i znowu okazało się, że znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, bo pojawili się bandyci.

Zobacz wideo

Na trzecią część trzeba było poczekać kolejne pięć lat. Za kamerą jako reżyser po raz drugi stanął John McTiernan, który pracował nad pierwszą "Szklaną pułapką". Do Willisa dołączył Samuel L. Jackson, a mierzyli się ze złoczyńcą granym przez Jeremy'ego Ironsa. Chociaż recenzje były różne, "Szklana pułapka 3" była najbardziej kasowym filmem 1995 roku (w USA zysk wyniósł ponad 100 mln dolarów, w innych państwach ponad 266 mln).

 

Później nastąpiła najdłuższa przerwa w historii "Szklanej pułapki". Bruce Willis wcielił się w kultowego twardego policjanta w czwartej części dopiero w 2007 roku.

Tym razem McClaine próbował zapobiec przejęciu danych z komputerów FBI. Po raz kolejny twórcy mogli cieszyć się z kasowego sukcesu, choć wielu wiernych fanów cyklu twierdzi, że była to najsłabsza część.

Zobacz zwiastun czwartej części >>

Jak poradzą sobie Willis z Courtneyem w najnowszej odsłonie? Przekonamy się, gdy film trafi do kin. Światowa premiera piątej "Szklanej pułapki" jest zaplanowana na 14 lutego 2013 roku .

Więcej o: