"Jesteś Bogiem" najpopularniejszym polskim filmem roku. W trzy tygodnie

Trzy tygodnie zajęło "Jesteś Bogiem" przyciągnięcie do kin większej publiczności niż udało się zgromadzić tegorocznemu polskiemu kandydatowi do Oscara - "W ciemności". Film Leszka Dawida jest najchętniej oglądaną polską produkcją tego roku.

Sukces frekwencyjny polskiego kina? Do tej pory odnosiły go przede wszystkim produkcje, na które nauczyciele chętnie zabierali swoich uczniów w ramach szkolnych wycieczek (w zeszłym roku choćby "Bitwa Warszawska 1920") czy komedie romantyczne ("Listy do M.). Teraz "Jesteś Bogiem" opowiadający historię Magika i hiphopowego składu Paktofonika znalazł się już w trójce najpopularniejszych filmów wyświetlanych na dużym ekranie w 2012 roku , niezależnie od kraju, w którym został wyprodukowany. Do tej pory obraz obejrzało 1 237 455 widzów.

Zobacz wideo

Pokonując "W ciemności" Agnieszki Holland, który zgromadził 1 178 933 widzów, "Jesteś Bogiem" ustępuje tylko "Madagaskarowi 3" (1 694 066 widzów) oraz "Epoce lodowcowej 4" (1 525 152 widzów).

Wygląda na to, że może jeszcze powalczyć o lepszą lokatę - w ciągu ostatniego tygodnia do kin na film Dawida poszło ponad 200 tysięcy osób . Jeśli ta tendencja by się utrzymała, "Jesteś Bogiem" miał szansę w ciągu kolejnych dwóch-trzech tygodni awansować w rankingu, nawet na pierwsze miejsce.

Opowieść o Magiku raczej nie ma jednak szans na awans do pierwszej dziesiątki wszech czasów pod względem frekwencji wśród polskich produkcji. Na szczycie tej listy znajdują się "Krzyżacy" z 1960, który obejrzało w kinach ponad 32,2 mln osób, a zamyka ją "Faraon" z 1965 roku z wynikiem ponad 9,4 mln widzów. W tym zestawieniu nie ma jednak żadnego polskiego tytułu, który powstał w XXI wieku. "Najmłodszy" film to "Seksmisja" z 1984 roku (na siódmym miejscu z wynikiem ponad 11 mln widzów).

Więcej o: