Człowiek-Mrówka? To wcale nie jest niedorzeczny pomysł - taki film zobaczymy już w przyszłym roku

Na razie Marvel zajęty jest promowaniem "Strażników Galaktyki", ale już w przyszłym roku zobaczymy dwa kolejne filmy tego studia. Będzie to kontynuacja "Avengers" i... "Ant-Man", czyli rzecz o Człowieku-Mrówce.

Minie jeszcze trochę czasu, nim zobaczymy pierwszy zwiastun tego filmu, ale z okazji odbywającego się właśnie w San Diego konwentu Comic Con zaprezentowano pierwszy jego plakat. Na razie to jeszcze tylko szkic koncepcyjny:

Ant-Man - pierwszy plakatAnt-Man - pierwszy plakat Fot. Marvel

Kim jest Ant-Man, postać wymyślona w 1962 roku przez niezawodny duet Stan Lee/Jack Kirby i Larry'ego Liebera? W komiksowym oryginale to przede wszystkim superbohaterskie alter ego Hanka Pyma, genialnego naukowca. Zaprojektowany przez niego kostium pozwala zmniejszać się do rozmiarów mrówki, komunikować z tymi owadami, a nawet nimi sterować. Takie moce dają, wbrew pozorom, całkiem spore możliwości. Szczególnie przy współpracy z innymi superbohaterami, choćby Hawkeyem...

W "Ant-Manie" raczej jednak nie zobaczymy już znanych z kina postaci Marvela (ale bohater ten pewnie pojawi się w trzeciej części "Avengers", której premiery należy się spodziewać w okolicy 2018 roku). Człowiekiem-Mrówką będzie też nie Pym (Michael Douglas), ale Scott Lang (Paul Rudd), który w komiksowym uniwersum występował w tej roli po jego rezygnacji. W posiadanie niezwykłego kostiumu wejdzie prawdopodobnie w nie do końca legalny sposób i być może tak też będzie go początkowo wykorzystywać. Jeszcze w zeszłym roku Kevin Feige z Marvel Studios okreśił "Ant-Mana" mianem "heist movie" - należy się więc spodziewać filmu kryminalnego ze spektakularną kradzieżą w tle.

Za scenariusz "Ant-Mana" odpowiada przede wszystkim Edgar Wright ("Wysyp żywych trupów", "Scott Pilgrim kontra świat"), który początkowo miał być także jego reżyserem. W czerwcu w tej roli zastąpił go jednak Peyton Reed. Światowa premiera filmu odbędzie się 17 lipca 2015 roku.

Filmowy kostium Ant-ManaFilmowy kostium Ant-Mana Fot. Marvel

Więcej o: