Wygląda na to, że są szanse na powrót "Z Archiwum X"

To nie pierwszy raz w ciągu co najmniej ostatnich kilku lat, gdy słyszymy o powrocie "Z Archiwum X". Być może teraz coś jest jednak na rzeczy.

O szansach na powrót serialu wypowiedział się jego główny twórca, Chris Carter, w wywiadzie dla Vulture . Rozmawiający z nim Josef Adalian słusznie zauważył, że na szczycie sieci Fox stoją osoby odpowiedzialne kiedyś za produkcję serialu. - Przyjaźnię się z Garym i Daną - odparł Carter. - Ja i ona zaczynaliśmy w tym samym czasie. (...) Siedzieliśmy w tym samym pokoju podczas pierwszych testowych pokazów "Z Archiwum X". (...) Wiele jej zawdzięczam. Dużo rozmawialiśmy na ten temat [powrotu serialu].

Dopytywany przez dziennikarza, Carter potwierdził, że rozmowy na temat nowego "Z Archiwum X" już się toczyły. Nie wiadomo jednak, czy ewentualny serial miałby być dalszym ciągiem, poboczną historią dziejącą się w tym samym świecie czy rebootem, a więc próbą opowiedzenia jeszcze raz tej samej historii w nowy sposób. Pojawiające się tu i tam plotki wskazują, że najbardziej prawdopodobna jest ostatnia opcja.

Najbardziej zagorzali fani serialu z pewnością zdają sobie jednak sprawę z tego, że temat jego powrotu pojawia się w mediach już od jakiegoś czasu. Być może oznacza to, że faktycznie coś jest na rzeczy - a być może to tylko plotki. W końcu o czym plotkować, jeśli nie o takiej legendzie?

- To naprawdę znakomity czas dla telewizji - dodał na końcu wywiadu Carter. - Ludzie ciągle mówią, że inspiruje ich "Z Archiwum X", nawiązują do niego. Te nawiązania nie są dla mnie tak oczywiste, jak dla innych. Ale muszę przyznać, że ten serial wiele przeszedł, cieszę się, gdy inni twórcy mówią mi, że dzięki temu czegoś się nauczyli.

Obecnie Carter przygotowuje dwa nowe seriale: "Area 51" dla AMC i "The After" dla Amazonu.

Co powiedziałbyś na powrót Z Archiwum X?
Więcej o: