Nakręcą drugą część "Top Gun". Za sterami znowu Tom Cruise

"Top Gun? to jeden z największych filmowych przebojów lat 80. ubiegłego wieku. Już niedługo do kin ma trafić sequel, w którym zagra Tom Cruise. Trwają poszukiwania scenarzysty.

Za scenariusz "Top Gun 2" być może będzie odpowiadał Justin Marks, którego aktorska wersja "Księgi dżungli" ma niedługo pojawić się na dużym ekranie - donosi Hollywood Reporter . Wiadomo, że w sequelu będzie można zobaczyć największą gwiazdę pierwszej części, Toma Cruise'a.

Bez Scotta

O kontynuacji "Top Gun" mówiło się od dawna. Powstał już nawet zarys historii, a na planie mieli spotkać się po prawie 30 latach Cruise, reżyser Tony Scott oraz producent Jerry Bruckheimer. Niestety, w 2012 roku Scott popełnił samobójstwo i w związku z tym prace nad projektem zostały przerwane.

Niedawno jednak temat powrócił. - Tom jest bardzo zajętym człowiekiem, więc musimy najpierw znaleźć wolny termin w jego grafiku, a poza tym trzeba zebrać wystarczająco dużo pieniędzy na produkcję - mówił w kwietniu Bruckheimer .

Zobacz wideo

Maverick kontra drony

Na razie nikt nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących akcji, ale wiadomo, że w "Top Gun 2" Pete "Maverick" Mitchell (Cruise) i jego koledzy będą otoczeni przez najnowszą technologię. - Piloci będą czuli się zbędni, bo w akcji są wykorzystywane drony. Tom Cruise udowodni im jednak, że są bardzo potrzebni - zdradził Bruckheimer.

Realizacją "Top Gun 2" zajmują się wytwórnia Paramount i firma producencka Skydance

Więcej o: