Morderca z hakiem powróci. Powstanie nowy "Koszmar minionego lata"

"Koszmar minionego lata" z 1997 roku nie zyskał może przychylności krytyków, ale spodobał się milionom widzów na świecie (i zarobił miliony dolarów). Po latach na ekrany ma trafić nowa wersja horroru.

Czwórka licealistów, wracająca z imprezy z okazji Dnia Niepodległości, jedzie samochodem, choć wszyscy są pod wpływem alkoholu. Potrącają autem człowieka i decydują, że - choć jeszcze żyje - pozbędą się go, a o całej sprawie zapomną, żeby nie zaważyła na ich przyszłości. Rok później jedno z nich dostaje list ze słowami: "Wiem, co zrobiłaś minionego lata"... Pamiętacie? "Koszmar minionego lata" był hitem drugiej połowy lat 90. i razem z takimi filmami jak "Krzyk" czy "Oszukać przeznaczenie" przyciągał do kin szukające strasznych filmów nastolatki (choć nie tylko).

 

Są już scenarzyści

Po prawie 20 latach doczekamy się remake'u "Koszmaru minionego lata". Studio Sony Pictures zatrudniło scenarzystów Mike'a Flanagana i Jeffa Howarda, którzy mają pracować nad nową wersją filmu . Podobnie jak pierwszy, scenariusz będzie oparty na powieści Lois Duncan z 1973 roku. Wiadomo także, że za produkcję będzie odpowiedzialny Neil Moritz, który czuwał na planie "Koszmaru " z 1997 roku, a ma także na koncie "Szybkich i wściekłych" czy "21 Jump Street".

"Koszmar minionego lata", w którym zagrali Jennifer Love Hewitt, Ryan Philippe, Sarah Michelle Gellar oraz Freddie Prince Jr. kosztował zaledwie 17 milionów dolarów, a zarobił 125 milionów dolarów. Później powstały kolejne części, "Koszmar następnego lata" nie odniósł jednak podobnego sukcesu, ale i tak osiem lat później nakręcono "Koszmar następnego lata". Ten ostatni, już bez oryginalnej obsady, trafił od razu do dystrybucji na płytach DVD.

Nie tylko Koszmar, także Krzyk

"Koszmar minionego lata" nie jest jedynym slasherem z lat 90. ubiegłego wieku, o sukcesie którego przypomnieli sobie producenci. Bob i Harvey Weinstein pracują nad pilotem serialu "Krzyk", który ma emitować stacja MTV . Oczywiście, scenariusz jest oparty na cyklu filmów Wesa Cravena, który zapoczątkował w 1996 roku modę na horrory o i dla nastolatków.

 

W telewizyjnym "Krzyku" wystąpią Bex Taylor-Klaus, John Karna i Carlson Young. Premiera serialu jest zaplanowana na przyszły rok.

Więcej o: