Co za zestawienie! Dwójka Lannisterów, duma, uprzedzenie i zombie. Lena Headey i Charles Dance razem w filmie

Do obsady filmowej wersji powieści "Duma i uprzedzenie, i zombie" Setha Grahame-Smitha dołączyła właśnie dwójka aktorów doskonale znana widzom "Gry o tron": Lena Headey i Charles Dance.

Headey, która w "Grze o tron" wciela się w Cersei Lannister, i Dance, który jest znany fanom produkcji jako jej ojciec - Tywin, wystąpią obok Matta Smitha ("Doctor Who"), Lily James, Belli Heathcote i Sama Rileya. Na razie nie wiadomo, jakie role zagrają.

"Duma i uprzedzenie, i zombie" łączy w sobie elementy komedii i horroru. Siostry Bennet, znane z powieści Jane Austen wydanej w 1813 roku, przeżywają perypetie miłosne, a tymczasem w hrabstwie Hertfordshire zmarli powracają do życia . To zamysł dziwny i intrygujący. "Zadziorna Elżbieta Bennet walczy z wygłodniałymi zombi. Jej uwagę odrywa jednak przyjazd przystojnego, ale wyniosłego i aroganckiego pana Darcy. Regiment brytyjskiej armii zamiast udać się na wojnę z Napoleonem, przybywa na pomoc mieszkańcom hrabstwa" - można przeczytać w opisie książki napisanej przez Grahame-Smitha. To ten producent filmowy i telewizyjny wpadł na pomysł, by do klasycznej powieści Jane Austen dodać hordy zombie.

Książka okazała się hitem, decyzja o jej ekranizacji wydawała się więc jedynie formalnością . Zanim jednak powstała, Grahame-Smith zdążył napisać inną krwawą powieść: "Abraham Lincoln: łowca wampirów". W 2012 roku na ekranach kin zadebiutował film nakręcony na jej podstawie.

Zobacz wideo

Z przeniesieniem "Dumy " na ekran było sporo problemów, upadł m.in. projekt, w którym w jedną z głównych ról miała zagrać Natalie Portman . Teraz premiera "Pride and Prejudice and Zombies" jest zaplanowana na 1 stycznia przyszłego roku, ale już wiadomo, że tego terminu na pewno nie da się dotrzymać. Reżyserem filmu jest Burr Steers ("Jak stracić chłopaka w 10 dni").

Więcej o: