"Iron Man 4" jednak powstanie? Robert Downey Jr. wreszcie mówi: "tak"! A zaraz potem to odwołuje

Chociaż jeszcze do niedawna Robert Downey Jr. twierdził, że nie ma planów realizacji czwartej części przygód Iron Mana, teraz przyznał, że prace nad projektem trwają, a on prowadzi negocjacje w sprawie pojawienia się w filmie. A zaraz potem powiedział coś zupełnie innego.

Aktor, który gościł w programie Ellen DeGeneres, zapytany, czy powstanie kolejna część cyklu, w którym gra główną rolę, najpierw próbował wykręcić się od odpowiedzi. - Wiem, że powstanie jeszcze kilka marvelowskich filmów i mają wielkie plany jak zrobić je jak najlepiej. Jesteśmy w trakcie negocjacji, takie tam... - powiedział Downey Jr. Przyciśnięty przez prowadzącą, potwierdził jednak, że czwarta część ma powstać.

 

Jeszcze kilka tygodni temu Downey Jr. mówił coś zupełnie innego. - Nie ma żadnych planów, żeby nakręcić czwartą część - opowiadał magazynowi "Variety" podczas promocji swojego filmu "Sędzia" . Kilka dni temu stwierdził natomiast podczas rozmowy z dziennikarzem Deadline.com , że założyłby jeszcze raz kostium w filmie o Iron Manie, gdyby za kamerą stanął... Mel Gibson. Chociaż media chętnie podchwyciły temat, aktor przyznał później, że był to wymyślony na poczekaniu warunek.

Aktor najwyraźniej wciąż nie ma zamiaru ułatwiać zadania mediom. Jeszcze tego samego, kiedy gościł w programie DeGeneres, pojawił się w studiu u Davida Lettermana. I tam już miał przygotowaną zupełnie inną odpowiedź. Stwierdził, że "Iron Man 4"... nie powstanie, ale za to będzie dalej współpracować z Marvelem.

Jeśli nie "Iron Man", to na pewno coś innego

Gra toczy się natomiast o wysoką stawkę. Na razie "Iron Man" zarobił na całym świecie 1,2 mld dol. Cyniczny biznesmen i filantrop, który walczy ze złoczyńcami w skonstruowanej przez siebie zbroi, zyskał wielu fanów, film docenili również krytycy. Todd McCarthy z "Variety" pisał, że to "bardzo zajmująca, naszpikowana efektami specjalnymi kosztowna fantazja".

 

Zanim jednak powstanie czwarta odsłona cyklu (jeśli powstanie w ogóle), Roberta Downeya Jr. będzie można zobaczyć na dużym ekranie jako Iron Mana w drugiej części Avengersów "Age of Ultron". Wiadomo również, że aktor podpisał z producentami kontrakt na występ w trzeciej części tego kasowego przeboju, w którym obok niego występują m.in. Chris Evans, Scarlett Johansson i Chris Hemsworth w rolach innych superbohaterów.

Więcej o: