Jeden z najbardziej oczekiwanych zwiastunów roku. Zobacz trailer "Avengers: Age of Ultron"

Producenci "Avengers: Age of Ultron? zapowiadali, że podzielą się z widzami zwiastunem filmu w przyszłym tygodniu, ale - jak to często bywa - pojawił się wcześniej w sieci. Tym razem jednak wygląda to na wyciek kontrolowany. Wina Hydry?

Tym razem superbohaterowie będą musieli stawić czoła stworzonemu przez amerykański rząd Ultronowi po tym, jak obraca się on przeciwko swoim stwórcom, jak i całej ludzkości. W mrocznym zwiastunie pojawiają się nowi bohaterowie - Scarlet Witch, Quicksilver i oczywiście Ultron.

Zobacz wideo

Według wcześniejszych informacji, trailer miał zadebiutować 28 października podczas emisji serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", powiązanego z Avengersami, ale można go zobaczyć w internecie już teraz. Na marvelovskim koncie na Twitterze pojawiła się informacja: "Dammit, Hydra" - co może sugerować kontrolowany przeciek i próbę "zrzucenia" winy na złoczyńców znanych z komiksowego świata. Pewności co do źródła przecieku nie ma, ale wideo zostało zamieszczone już oficjalnie także przez Marvel Entertainment.

Będzie kolejny hit?

Producenci zapowiadają, że "Avengers: Age of Ultron" będzie świetną rozrywką z mnóstwem efektów specjalnych - w filmie znajdzie się trzy tysiące ujęć z ich udziałem, co jest rekordem w przypadku marvelowskich produkcji. Wielbiciele Iron Mana, Thora czy Kapitana Ameryki bez wątpienia tłumnie ruszą do kin i nie przeszkodzą im w tym zarzuty kierowane w stronę produkcji, dotyczące zbyt małej obecności kobiet w ekranizacjach przygód superbohaterów .

W obsadzie Avengersów nie zabraknie aktorskich gwiazd, znanych z ról superbohaterów. Znaleźli się w niej ponownie Robert Downey Jr. Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson i Jeremy Renner. W filmie występują również znani z pierwszej części Samuel L. Jackson i Cobie Smulders. Nowi aktorzy to m.in. Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen. Głosu Ultronowi użyczył James Spader. Reżyserem drugiej części - podobnie jak pierwszej - jest Joss Whedon, który jest także m.in. twórcą znanych seriali "Firefly" i "Buffy - postrach wampirów". Whedon pracował również nad scenariuszem produkcji.

Premiera "Avangers: Age of Ultron" jest zapowiedziana na 1 maja 2015 roku.

Więcej o: