Czarnoskóry superbohater i kobieta dołączą do Avengersów. Marvel ogłasza: będzie jeszcze 10 filmów. Nie za dużo? [SONDA]

"Black Panther", "Captain Marvel" czy "Dr. Strange" to filmy z nowymi superbohaterami Marvela, które powstaną w ciągu najbliższych sześciu lat. A to nie wszystko. Powrócą także już znane komiksowe postaci. Czy aż dziesięć nowych filmów do 2019 roku nie spowoduje przesytu u kinomanów?

Iron Man, Thor i reszta Avengersów zarabiają miliony dolarów, więc nikogo chyba nie dziwi fakt, że studio Marvela planuje wycisnąć z komiksowych bohaterów ile się da. Twórcy ogłosili, że do 2019 roku powstanie następnych dziesięć filmów. Oprócz już znanych herosów widzowie będą mogli poznać m.in. czarnoskórego wodza afrykańskiego plemienia Wakanada Czarną Panterę i pierwszą kobietę w głównej roli w marvelowskim filmie - Carol Danvers, która pojawi się w "Captain Marvel".

Idzie nowe

Wygląda na to, że producenci wzięli sobie do serca oskarżenia o brak równouprawnienia w ekranizacji marvelowskich komiksów. Pierwsza superbohaterką w roli głównej nie będzie jednak Czarna Wdowa (gra ją Scarlett Johansson), na co liczyli niektórzy fani postaci. Na razie nie wiadomo jeszcze, która aktorka wcieli się w Carol Danvers aka Ms. Marvel, ale znamy już nazwisko odtwórcy roli Czarnej Pantery. Zagra go Chadwick Boseman , znany m.in. z filmu "42-prawdziwa historia amerykańskiej legendy". Aktor podpisał kontrakt na występ w pięciu tytułach.

Ta dwójka superbohaterów to tylko niewielka część ekipy, której wyczyny będzie można podziwiać na ekranie. Do zapowiadanego wcześniej "Ant-Mana" , który ma pojawić się w kinach 17 lipca przyszłego roku, w ciągu najbliższych lat dołączą:

"Captain America: Civil War" (premiera kinowa 6 maja 2016 roku),

"Doctor Strange" (4 listopada 2016),

"Strażnicy Galaktyki 2" (5 maja 2017),

"Thor: Ragnarok" (28 lipca 2017),

"Black Panther" (3 listopada 2017),

"Avengers: Infinity War. Par 1" (4 maja 2018),

"Captain Marvel" (6 lipca 2018 ),

"Inhumans" (2 listopada 2018),

"Avengers: Infinity War. Par 2" (3 maja 2019).

Niestety, podczas konferencji prasowej nie potwierdziły się (podobno bardzo prawdopodobne) plotki na temat wyboru Benedicta Cumberbatcha do roli dr. Strange'a . W miarę spokojnie mogą spać natomiast fani Iron Mana - chociaż nie ma planów samodzielnego filmu z tym bohaterem, Robert Downey Jr. pojawi się u boku Kapitana Ameryki w "Civil War".

Co za dużo...

W internecie pojawiają się pierwsze (i, co trzeba przyznać, nieliczne) nieśmiałe głosy, mówiące o tym, że takie nagromadzenie superbohaterów w tak krótkim czasie może być męczące. Będzie można to ocenić po premierach kolejnych filmów, ale chyba za wcześnie na takie spekulacje.

Tym bardziej, że na razie nie widać przesytu komiksowymi bohaterami - najnowsza marvelowska produkcja "Strażnicy Galaktyki" od premiery w lipcu ciągle radzi sobie dobrze w kinach i ma na koncie już ponad 750 mln dolarów, a zwiastun drugiej części "Avengers", który kilka dni temu wyciekł do sieci , jest najchętniej oglądanym trailerem tego roku .

A jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na komentarze, zachęcamy do zagłosowania w sondzie.

Tyle filmów z superbohaterami to:
Więcej o: