Bond będzie pił polską wódkę. Belvedere oficjalnym partnerem filmu "Spectre"

Ogłoszono, że Belvedere będzie oficjalną wódką pojawiającą się w najnowszym filmie o Bondzie. To właśnie na jej bazie będzie więc przyrządzany w "Spectre" jeden z najpopularniejszych filmowych drinków: martini wstrząśnięte, nie mieszane, które tak lubi agent 007. Marka jest produkowana w Polsce.

James Bond wraca do swojego ulubionego drinka po krótkim - i budzącym kontrowersje wśród niektórych fanów serii - "romansie" z Heinekenem (ze względu na podpisany kontrakt reklamowy główny bohater "Skyfall" w jednej ze scen wybrał piwo tej marki). W związku z podpisaniem umowy z Belvedere, firma przygotuje dwie limitowane edycje wódki. Butelki o pojemności 1,75 l zostały ozdobione motywami kojarzącymi się z agentem Jej Królewskiej Mości.

Przy tworzeniu Belvedere MI6 wykorzystano zielony kolor , ponieważ takim tuszem szefowie brytyjskiego wywiadu podpisują oficjalne dokumenty, a budynek Belwederu zastąpiła tym razem siedziba MI6. Firma wyprodukuje jedynie 100 butelek, których nie będzie można kupić - trafią do wyselekcjonowanych miłośników Bonda, a część także na aukcje charytatywne. Metaliczna Belvedere 007 Silver Saber ma natomiast pojawić się w wybranych sklepach w przyszłym roku.

Niestety, Charles Gibbs - prezes firmy LVMH Group, do której należy Belvedere - nie chciał zdradzić, ile trzeba było zapłacić, by to właśnie ta wódka była oficjalnym alkoholem powiązanym ze "Spectre".

Warto zauważyć, że chociaż większość widzów kojarzy z Bondem właśnie z wódką pitą z dodatkiem martini, to brytyjski agent pił wcześniej m.in. piwo Red Stripe - w pierwszym filmie zatytułowanym "Dr No". Potem sięgał po szampana Bollingera, a także czerwone wino i mojito. Zmieniał także (w zależności od kontraktów reklamowych) ulubioną markę wódki. Najpierw wybierał "Smirnoffa", w filmie "Śmierć nadejdzie jutro" z 2002 roku pił "Finlandię", by w "Casino Royale" - pierwszym Bondzie z Danielem Craigiem w roli głównej - znowu wrócić do "Smirnoffa".

Zobacz wideo

Reżyserem 24. filmu o przygodach agenta 007 jest Sam Mendes, a w główną rolę po raz czwarty wcieli się Daniel Craig. W filmie wystąpią również m.in. Christoph Waltz, Andrew Scott, Lea Seydoux, Monica Bellucci i Ralph Fiennes. Europejska premiera "Spectre" jest zaplanowana na 23 października 2015 roku, natomiast amerykańska na 5 listopada przyszłego roku.

Więcej o: