Będzie "polska megaprodukcja"? Był obiecujący zwiastun, teraz są plakaty promujące "Hiszpankę" [ZOBACZ]

Twórcy "Hiszpanki" długo trzymali w tajemnicy nazwisko odtwórcy roli Ignacego Jana Paderewskiego. Wcielającego się w tę postać Jana Frycza nie ma na plakatach promujących film, ale nie zabrakło na nich innych członków międzynarodowej obsady.

"Jest moc", "Widać inspiracje Wesem Andersonem, bardzo się chwali!" - takich entuzjastycznych opinii internautów można było znaleźć więcej po premierze zwiastuna zapowiadającego "Hiszpankę" Łukasza Barczyka . Teraz na tle magicznych, efektownych historycznych scenerii, które przenoszą nas do początku XX wieku, na plakatach prezentują się polscy i zagraniczni aktorzy - Jakub Gierszał ("Sala samobójców"), Crispin Glover ("Alicja w krainie czarów"), Magdalena Popławska ("Dziewczyna z szafy"), Jan Peszek ("Syberiada Polska"), Patrycja Ziółkowska ("Na krawędzi nieba"), Florence Thomassin ("Kwestia smaku").

ZOBACZ PLAKATY >>

"Hiszpanka" Łukasza Barczyka jest zapowiadana przez twórców jako "polska megaprodukcja", opowiadająca o Powstaniu Wielkopolskim. Ma być opowiedziana w konwencji komediowo-sensacyjnej, korzysta z sensacji i kryminału, a bohaterami filmu są zarówno postacie rzeczywiste, jak i fikcyjne.

- "Hiszpanka" nie jest wiernym odzwierciedleniem wydarzeń- tłumaczy reżyser filmu Łukasz Barczyk. - Historia potraktowana jest tu z dystansem. My jej nie odtwarzamy, ale tworzymy - chcemy pokazać historię jako zagadkę, coś, co podobnie jak rzeczywistość kreowane jest przez umysł i punkt widzenia - dodaje.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. W "Hiszpance" występują również Bruce Glover, Sandra Korzeniak, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz czy Fritz von Friedl.

Kinowa premiera "Hiszpanki" jest zaplanowana na 23 stycznia przyszłego roku.

Więcej o: