Django i Zorro w jednym filmie? Tarantino jest na "tak"

Ci dwaj bohaterowie spotkali się już w komiksie według scenariusza Tarantino, ale czy pojawią się razem na dużym ekranie? Z korespondencji wykradzionej przez hakerów z Sony Pictures wynika, że szefowa firmy jest zainteresowana filmem o Django i Zorro.

Wkrótce po ujawnieniu przez hakerów informacji o kształcie scenariusza nowego Bonda , wyciekła kolejna tajemnica Sony Pictures. W mailach kierowanych do Quentina Tarantino szefowa studia Amy Pascal wyraża zainteresowanie przeniesieniem na ekran wspólnych przygód Django, bohatera filmu Tarantino, i Zorro. Realizacja planu wydaje się prawdopodobna. Tarantino odpowiedział zainteresowaniem na propozycje przedstawione w wiadomości z września. Z wykradzionych informacji wynika, że premiery możemy spodziewać się w 2017 roku.

Jak doszło do spotkania Django i Zorro?

Pomysł na możliwy film jest zaczerpnięty z komiksu według scenariusza Tarantino, "Django / Zorro" , wydanego w listopadzie przez Dynamite Entertainment and DC Comics. Historia jest kontynuacją losów bohatera oscarowego "Django" z 2012 roku. W korespondencji z listopada Amy Pascal zapewnia Tarantino, że zapoznała się z komiksem i zrobił na niej pozytywne wrażenie.

Według opisu udostępnionego przez wydawcę akcja "Django / Zorro" rozpoczyna się kilka lat po zakończeniu opowieści przedstawionej w obsypanym nagrodami filmie. Django, po tym jak zapewnił bezpieczeństwo żonie Broomhildzie, która zamieszkała niedaleko Chicago, znów mierzy się ze złem jako łowca głów. Zarobione pieniądze przesyła ukochanej. Na swojej drodze spotyka Diego de la Vegę, słynnego Zorro, i ulega urokowi białego, bogatego człowieka, który nie ma uprzedzeń rasowych i który potrafi stawić czoła przeciwnikowi w walce. Django ochrania Zorro i wkrótce przekonuje się, że niesprawiedliwość spotyka ludzi niezależnie od ich koloru skóry, więc angażuje się w pomoc uciśnionej lokalnej społeczności, czasem posługując się batem i zasłaniając twarz maską.

Wkrótce film Tarantino z Jacksonem

Tarantino ostatnio pracuje nad filmem "The Hateful Eight", który będzie miał premierę najprawdopodobniej w przyszłym roku. W produkcji wystąpią Samuel L. Jackson, Michael Madsen i Kurt Russell. Western miał być jednym z ostatnich filmów twórcy "Pulp Fiction", który w listopadzie zapowiedział przejście na emeryturę . "Django" z 2012 roku jest na razie ostatnim filmem Quentina Tarantino. Film został nagrodzony dwoma statuetkami Oscara (najlepszy scenariusz, najlepszy aktor drugoplanowy) i dwoma Złotymi Globami (najlepszy scenariusz, najlepszy aktor drugoplanowy).

Więcej o: