Pedro Almodóvar: Wracam do kina kobiet. Nowy film będzie zatytułowany "Silencio"

Najnowszy film Pedro Almodóvara ma być "bezkompromisowym dramatem", w którym reżyser, jak w jego najsłynniejszych filmach, skupi się na sportretowaniu kobiecych postaci. Zdjęcia do "Silencio" ruszą już w kwietniu.

Reżyser w rozmowie z "Financial Times" zapowiedział swój nowy obraz jako "bezkompromisowy dramat, który wywołuje w nim ekscytację" . Prace nad scenariuszem zostały już ukończone. Film będzie wyprodukowany w hiszpańskiej wersji językowej. "Silencio" (cicho) to dla Almodóvara powrót do kina kobiet. Twórca wyjaśnił, że tytuł filmu jest związany z losami głównej bohaterki, z tym, co powoduje najgorsze wydarzenia w jej życiu.

Temat rozterek filmowych bohaterek, wnikliwe przedstawienie postaci, to jedne ze znaków rozpoznawczych kina Almodóvara. Reżyser wraca do zagadnień, które pozwoliły mu osiągnąć sukces artystyczny i międzynarodową sławę. Do historii kina weszły niebanalne, silne kobiece sylwetki kreślone ręką mistrza przedstawione w nagrodzonym Oscarem "Wszystko o mojej matce" (1999), "Wysokich obcasach" (1991), "Volver" (2006).

Zobacz wideo

Nie zobaczymy świty Almodóvara?

Petro Almodóvar znany jest z tego, że przy swoich kolejnych produkcjach lubi współpracować z gronem ulubionych, sprawdzonych aktorów. Reżyser w rozmowie z "Financial Times" powiedział, że obecnie trwają prace nad skompletowaniem obsady "Silencio". Zaznaczył, że zadanie nastręcza trudności, ponieważ kształt przygotowanego scenariusza nie do końca pasuje do aktorów, z którymi do tej pory współpracował.

Wygląda więc na to, że możemy nie zobaczyć w "Silencio" artystów, do których przyzwyczaił nas reżyser w swoich poprzednich filmach. Często widzieliśmy u Almodóvara Antonio Banderasa, z którym reżyser współpracował przy siedmiu filmach (m.in. "Przelotni kochankowie", "Skóra, w której żyję", "Zwiąż mnie") oraz Penélope Cruz, która wystąpiła w jego sześciu filmach (m.in. "Przelotni kochankowie", "Przerwane objęcia", "Volver", "Wszystko o mojej matce"). Chus Lampreave, Carmen Maura i Esther Garcia to aktorki, które zagrały u Almodóvara w największej ilości filmów. Wystąpić u Almodóvara to nie lada gratka. Jeśli zapowiedzi reżysera się sprawdzą, prawdopodobnie będziemy świadkami narodzin nowej gwiazdy.

"Silencio" zostanie zrealizowane przez El Deseo , firmę producencką założoną przez Pedro Almodóvar i jego brata Agustina.

Więcej o: