Bohaterowie mogą mieć różne rozmiary. Jest zwiastun filmu "Ant-Man" [WIDEO]

W tym roku na ekrany kin powrócą "Avengersi", ale Marvel przedstawi widzom także zupełnie nowego bohatera. Już pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Ant-Man" z Paulem Ruddem w roli Człowieka Mrówki.

W komiksach Ant-Manem był najpierw naukowiec Hank Pym. Zaprojektował kostium, dzięki któremu mógł zmniejszać się do rozmiarów mrówki, jednocześnie będąc niezwykle silnym, komunikować z tymi owadami, a nawet nimi sterować. W filmie Człowiekiem-Mrówką będzie jednak nawrócony złodziej Scott Lang (Paul Rudd), który na kartkach komiksów założył uniform po rezygnacji Pyma (w filmie zagrał go Michael Douglas).

Początek zwiastuna może trochę przytłoczyć, jest wzniośle, wręcz patetycznie, ale końcowe sekundy (nawiązujące do wątpliwości, które pojawiły się zapewne w głowie niejednego fana marvelowskiego uniwersum) pozwalają mieć nadzieję, że producenci jednak wiedzą, co robią, tworząc ten film.

Zobacz wideo

Głównym przeciwnikiem Człowieka-Mrówki będzie Yellowjacket - w tego bohatera wcieli się Corey Stoll. W "Ant-Man" występują także m.in. Evangeline Lilly, Judy Greer, Bobby Cannavale i Michael Pena. Reżyseruje Peyton Reed ("Jestem na tak", "Sztuka zrywania"), a za scenariusz odpowiadają Adam McKay i grający główną rolę Paul Rudd. Twórcy opublikowali również oficjalny plakat, zapowiadający produkcję.

Światowa premiera "Ant-Man" jest zapowiedziana na 17 lipca tego roku. Wcześniej, jeszcze bez Człowieka-Mrówki, będzie można oglądać na dużym ekranie innych marvelowskich superbohaterów - 1 maja 2015 w kinach zobaczymy "Avengers: Age of Ultron" . Studio Marvela planuje do 2019 roku zrealizować 10 tytułów z superbohaterami w rolach głównych .

Więcej o: