Siwy Arnie, straszne dinozaury... 6 najciekawszych filmowych zwiastunów pokazanych podczas Super Bowl [WIDEO]

Finał rozgrywek amerykańskiej ligi NFL przyciąga co roku miliony Amerykanów przed telewizory. W przerwach zmagań footballistów emitowane są (przez wielu niemniej oczekiwane) przygotowywane specjalnie na tę okazję reklamy. Wśród nich nie mogło zabraknąć zapowiedzi największych kinowych hitów, takich jak nowy "Terminator" czy "Jurassic World".

To najdroższy blok reklamowy na świecie, cena z półminutową reklamę wynosi około 3 mln dolarów. Wiele firm bije się jednak o możliwość zamieszczenia swojego spotu, bo przewidywana oglądalność meczu to około 100 mln widzów! Nie wystarczą duże pieniądze, trzeba przejść selekcję. W tym roku wśród reklamowanych produktów znalazło się 12 produkcji filmowych. Wybraliśmy sześć, naszym zdaniem, najciekawszych:

1. Siwy Arnie, ale w formie

"Nowe zagrożenie, nowa misja, nowe przeznaczenie" - tak reklamują w najnowszym zwiastunie "Terminator: Genisys" jego twórcy. W roli modelu T-800 powraca po latach Arnold Schwarzenegger, który po raz pierwszy zagrał w filmie z tej serii 30 lat temu!

W postać Johna Connora wciela się Jason Clarke, a jego matkę Sarę gra doskonale znana wielbicielom serialu "Gra o tron" Emilia Clarke. Premiera "Terminator: Genisys" jest zaplanowana na 1 lipca 2015 roku.

Zobacz wideo

2. Jurassic Park znowu otwarty

Chris Pratt, który podobno ma zastąpić Harrisona Forda w roli Indiany Jonesa, zanim założy charakterystyczny kapelusz, a w rękę chwyci bicz, będzie musiał zmierzyć się z dinozaurami. Na pewno będzie spektakularnie - budżet najnowszej superprodukcji o parku jurajskim przekroczył 150 mln dol.

Akcja ma rozgrywać się 22 lata po wydarzeniach, które widzowie śledzili w poprzednich częściach.

Zobacz wideo

3. George Clooney zaprasza w niezwykłą podróż

"Gdyby istniało miejsce, gdzie wszystko jest możliwe, w którym możesz zbudować wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy? Miejsce, w którym naprawdę możesz zmieniać świat? Chcesz się tam znaleźć?" - pyta bohater grany przez George'a Clooneya w zwiastunie "Tomorrowland".

Ten - wygląda na to, że bardzo widowiskowy - film sci-fi, w którym oprócz Clooneya wystąpią m.in. Britt Robertson i Hugh Laurie, reżyseruje Brad Bird ("Iniemamocni", "Mission: Impossible - Ghost Protocol"). Widzowie oglądający Super Bowl mogli zobaczyć aż dwie zapowiedzi tej produkcji. Oto ta dłuższa:

Zobacz wideo

4. Wreszcie było pikantnie?

Z filmem "50 twarzy Greya" jest taki problem, że ma to być ekranizacja pełna erotyki i seksualnego napięcia, a - jak można wnioskować z plotek docierających z planu i różnych wydarzeń mających na celu promowanie tytułu - nie ma zbyt dużej chemii między odtwórcami głównych ról: Dakotą Johnson i Jamiem Dornanem. Czy nowy zwiastun to potwoierdza, a może przeczy tym doniesieniom?

"50 twarzy Greya" będzie można oglądać w polskich kinach od 14 lutego. Uwaga, trailer tylko dla pełnoletnich widzów:

Zobacz wideo

5. Ted i Tom

W trailerze filmu "Ted 2", przygotowanym specjalnie na przerwę w meczu, razem z Markiem Wahlbergiem i niegrzecznym pluszowym misiem wystąpił Tom Brady, jeden z najlepszych w historii zawodników NFL. Pierwsza część była kasowym hitem, można się spodziewać, że Seth MacFarlane odpowiadający za scenariusz i reżyserię oraz użyczający głosu tytułowemu bohaterowi także w drugiej jednych widzów będzie gorszył, a innych rozbawi do łez. Uwaga, trailer tylko dla pełnoletnich widzów:

Zobacz wideo

6. Jeszcze jedna przejażdżka

Z jednej strony, wszyscy wiedzą, czego można się spodziewać po kolejnej odsłonie cyklu "Szybcy i wściekli". Będą szybkie samochody, strzelaniny, wybuch, piękne kobiety, przystojni mężczyźni... A jednak, nawet trailer siódmej części potrafi zaskoczyć nowymi ujęciami i rozwiązaniami. I co z tego, że to niewiarygodne? Zwiastun ogląda się świetnie. Zobaczcie sami.

Zobacz wideo

Super Bowl. W tym roku reklamy chwytają za serce. Która najlepsza? >>

Więcej o: