Aż sześć kolejnych filmów o bohaterach "Zmierzchu"? W tym projekcie nie chodzi tylko o wampiry

Najpierw była głośna książka - "Zmierzch" Stephanie Meyer z 2007 roku. Potem aż pięć filmów, które powstały na podstawie kolejnych części powieści. To mało? Będzie sześć nowych filmów o wampirach.

W ramach projektu "The Storytellers: New Voices of Twilight Saga" zostało wyłonionych sześć scenariuszy, które zostaną zrealizowane w formie krótkometrażowych filmów. Każdy z nich musiał przedstawiać losy bohaterów przedstawionych w książce "The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide". Postawiony został także wymóg, aby akcja zgłoszonych historii poprzedzała przyjazd Belli (Kristen Stewart) do Forks.

Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2 - oficjalny zwiastun

Scenariusze zostały wybrane przez Stephanie Meyer, autorkę sagi "Zmierzch", Lionsgate, Women In Film, Facebook i Volvo. Teraz organizatorzy konkursu stoją przed zadaniem wyboru reżyserów wyłonionych scenariuszy. Wynikiem przedsięwzięcia ma być sześć filmów, które mają trwać od 5 do 10 minut. Produkcje będą udostępnione na Facebooku.

Konkurs był skierowany do kobiet. Autorki nadesłanych prac musiały skończyć 13 lat. Ze scenariuszami, które przeszły selekcję można zapoznać się na stronie tongal.com .

- Głos kobiet staje się dla mnie coraz bardziej i bardziej istotny odkąd pracuję w przemyśle filmowym - mówi Stephanie Meyer, cytowana przez Hollywoodreporter.com . - Jestem zaszczycona pracować w projekcie z Women In Film, Lionsgate i Facebookiem, którego przeznaczeniem jest dać szansę większej ilości kobiet, aby została dostrzeżona ich kreatywność - dodaje.

Więcej o: