Barbie: Super księżniczki

31. pełnometrażowa animacja z Barbie w roli głównej.

Kara (w tej roli... lalka Barbie) to współczesna księżniczka, na co dzień prowadząca w miarę normalne życie. Chociaż w normalnym życiu raczej niełatwo o pocałunek magicznego motyla (skoro znamy opowieści, w których zdarzają się ukąszenia radioaktywnych mrówek, to całus od czarodziejskiego motyla wydaje się jednak całkiem prawdopodobny). Kara odkrywa, że kontakt z motylem dał jej supermoce. Zazdrosna kuzynka dziewczyny łapie owada i przemienia się w największą przeciwniczkę superbohaterki. Czy dziewczętom uda się zażegnać rodzinny spór, gdy nad królestwem zamajaczy widmo prawdziwego niebezpieczeństwa?

Wliczając dwa filmy z 1987 r., to już 31. pełnometrażowa animacja z Barbie w roli głównej. Ich produkcja ruszyła na dobre w 2001 r., a cztery lata temu filmy z Barbie weszły w "trzecią generację" - zaczęły częściej opowiadać historie współczesne, odchodząc od najważniejszej dotąd tematyki księżniczek itp. Tu niby mamy księżniczki, ale ważniejszy jest ten drugi człon podtytułu, świadczący o tym, że są to superbohaterki - jakże modny obecnie kierunek filmowy.

Animacje z serii "Barbie" przeznaczone są głównie na rynek DVD i do telewizji, ale m.in. w Polsce wyświetlane są w kinach. "Barbie: super księżniczki" pojawią się w nich w polskiej wersji językowej i bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Barbie: Super księżniczki", animowany, USA 2015, 75 min., reż. Ezekiel Norton, występują: Kelly Sheridan, Britt Irvin, Michael Kopsa

Więcej o: