Złote Maliny przyznane! Najgorszy film wszech czasów? Cameron Diaz, Megan Fox nagrodzone. Ale Benowi Affleckowi udało się zrehabilitować!

Zanim w nocy z niedzieli 22 lutego na poniedziałek 23 lutego poznamy najlepsze filmy roku wyłonione przez Amerykańską Akademię filmową, poznaliśmy obrazy nagrodzone anty-Oscarami. Wybrano naprawdę najgorszy film! Oceny są wyjątkowo spójne!

Film "Saving Christmas" w reżyserii Darrena Doane'a z Kirkiem Cameronem został uznany najgorszym filmem roku. I jest niekwestionowanym zwycięzcą 35. ceremonii rozdania Złotych Malin. Obraz zgarnął cztery anty-Oscary! Kirk Cameron, występujący w filmie, zdobył to haniebne wyróżnienie w kategorii najgorszego aktora roku i najgorszego ekranowego combo - dla niego i jego ego.

"Saving Christmas" zwyciężył także w kategorii najgorszego scenariusza. Film był nominowany w sześciu kategoriach. Członkowie The Razzies Golden Raspberry Award Foundation, przyznający Złote Maliny, podkreślają, że nie są osamotnieni w tak zdecydowanym napiętnowaniu filmu. Na portalu Rottentomatoes.com średnia ocen krytyków jest bliska zeru , a użytkownicy międzynarodowej bazy filmowej IMDB.com uznali "Saving Christmas" najgorszym filmem wszech czasów .

Cameron Diaz zgarnęła Złote Maliny za dwie komedie "Sekstaśma" i "Inna kobieta". Megan Fox otrzymała tę nagrodę w kategorii najgorszej aktorki drugoplanowej za rolę w "Wojowniczych żółwiach ninja".

Michael Bay może odetchnąć z ulgą. Jego widowisko "Transformers: Wiek zagłady" uzyskało w tym roku najwięcej nominacji. Obraz ostatecznie otrzymał jednak tylko dwie statuetki - w kategorii najgorszego reżysera i najgorszego aktora drugoplanowego dla Kelseya Grammera. W kategorii najgorszego remake'u wygrała "Annie". Film jest uwspółcześnioną, już czwartą, filmową adaptacją broadwayowskiego musicalu, który jest oparty na pochodzącym z lat 20. komiksie.

Ben Affleck z nagrodą "odzyskanego honoru"

W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda w kategorii "odzyskanego honoru", przeznaczona dla twórców, którzy w poprzednich edycjach uzyskali Złotą Malinę, ale udało im się zrehabilitować w kolejnych filmach. Otrzymał ją Ben Affleck. Aktorowi został przyznany anty-Oscar w 2003 roku za film "Gigli", ale w 2013 roku jego film "Operacja Argo" został uhonorowany Oscarem. Doceniony został także za "Zaginioną dziewczynę".

Użytkownicy portalu Rottentomatoes.com, którzy zadecydowali w głosowaniu o przyznaniu nagrody w kategorii "odzyskanego honoru", uznali, że to w karierze Bena Afflecka dokonał się największy zwrot. Pozostałymi nominowanymi w tej kategorii byli Jennifer Aniston, Mike Myers, Keanu Reeves i Kristen Stewart.

Najgorsi z najgorszych. Lista zwycięzców Złotych Malin:

Najgorszy film:

 

"Saving Christmas"

 

Najgorszy aktor:

 

Kirk Cameron - "Saving Christmas"

 

Najgorsza aktorka:

 

Cameron Diaz - "Sekstaśma", "Inna kobieta"

 

Nagroda odzyskanego honoru

 

Ben Affleck - od zdobywcy Maliny za "Gigli" do oscarowej "Operacji Argo" i "Zaginionej dziewczyny"

 

Najgorszy aktor drugoplanowy:

 

Kelsey Grammer - "Niezniszczalni 3", "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki", "Think Like a Man Too", "Transformers: Wiek zagłady"

 

Najgorsza aktorka drugoplanowa:

 

Megan Fox - "Wojownicze żółwie ninja"

 

Najgorszy reżyser:

 

Michael Bay - "Transformers: Wiek zagłady"

 

Najgorszy remake, sequel, "zrzynka":

 

"Annie"

 

Najgorsze ekranowe combo:

 

Kirk Cameron i jego ego - "Saving Christmas"

 

Najgorszy scenariusz:

 

Darren Doane i Cheston Hervey - "Saving Christmas"

 

Złote Maliny 2015 ogłoszono w Montalban Theatre w Hollywood w noc przed rozdaniem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Te haniebne wyróżnienia przyznawane są przez 81 członków The Razzies Golden Raspberry Award Foundation. Nagrody, nazywane też anty-Oscarami, trafiają do najgorszych w branży filmowej od 1981 roku.

Nominacje do Złotych Malin zostały ogłoszone 14 stycznia. Najwięcej, siedem nominacji zostało wtedy przyznanych filmowi "Transformers: Wiek zagłady" w reżyserii Michaela Baya. Po sześć nominacji otrzymały filmy "Legenda Herkulesa" Renny'ego Harlina i "Saving Christmas" Darrena Doane'a.

Które filmy zostały nominowane do Złotych Malin 2015? Zobacz pełną listę nominowanych >>

Spędźcie oscarową noc razem z nami. RELACJA NA ŻYWO w Kultura.gazeta.pl startuje tuż przed północą 22 lutego 2015 roku

Więcej o: