"Chcę być twoją mleczną czekoladką" albo "chcę cię bardziej i nie mogę chcieć"... Dawid Ogrodnik śpiewa discopolowy przebój - wiecie, w jakim filmie

Utwór "Pragnienie miłości", wykonywany oryginalnie przez Zenona Martyniuka, obok kilkanaście innych przebojów, znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Disco polo". I stał się też kanwą teledysku zapowiadającego dzieło. Obraz Macieja Bochniaka od piątku w kinach.

"Pragnienie miłości" to jeden z najsłynniejszych szlagierów zespołu Akcent, który do dziś jest grany w dyskotekach. W teledysku obok Dawida Ogrodnika występują m.in. Tomasz Kot, Joanna Kulig, Piotr Głowacki i Aleksandra Hamkało.

Zobacz wideo

Na ścieżce dźwiękowej filmu "Disco polo" znalazło się kilkanaście nieśmiertelnych przebojów gatunku. W filmie Macieja Bochniaka zostały wplecione w fabułę i są komentarzem, czasem zabawnym, do wydarzeń rozgrywających się na ekranie.

- Aby napisać hit, trzeba być obdarzonym iskrą Bożą - mówił Maciej Bochniak, reżyser filmu "Disco polo", w rozmowie z Markiem Kuprowskim. - Ciężko było ten film zrobić bez tej muzyki. Ona nam towarzyszyła podczas pisania scenariusza, ona wprowadzała nas w świat tych bohaterów, była dla nas przesłaniem, w jakim języku się porozumiewać, w jaki sposób myśleć - dodał.

Twórcy filmu od samego początku nie chcieli oceniać muzyki disco polo. - [Chcieliśmy] pokazać pewien stan ducha, który towarzyszył jej bohaterom, zwłaszcza w latach 90., kiedy te kariery rodziły się na każdym rogu - mówił Bochniak w rozmowie z TVN24 po oficjalnej premierze filmu.

Piosenki zaśpiewane przez Ogrodnika, Głowackiego, Kulig

Wszystkie piosenki zostały nagrane i zaśpiewane przez aktorów biorących udział w produkcji. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki wcielili się w role członków zespołu LASER. Joanna Kulig wystąpiła i zaśpiewała jako diwa muzyki disco polo o pseudonimie Gensonina. Postać lidera zespołu Atomic odegrał Rafał Maćkowiak. W filmie pojawiają się również prawdziwe gwiazdy disco polo - Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

Zobacz wideo

"Disco polo" to pełna zwrotów akcji opowieść osadzona w latach 90., gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) - chłopaki z prowincji - napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

Zobacz zdjęcia z filmu "Disco polo" >>

Więcej o: