Będzie druga część filmu "Listy do M.". W obsadzie m.in. Małgorzata Kożuchowska i Marcin Perchuć. Znowu będzie hit roku?

"Listy do M." to najpopularniejsza kinowa premiera 2011 roku, którą często określano mianem polskiej odpowiedzi na sukces "To właśnie miłość". Teraz Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska i inne gwiazdy pierwszej części spotkały się na planie sequela. Do obsady dołączyli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Marcin Perchuć oraz Magdalena Lamparska.

Jedni telewidzowie nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez obejrzenia filmu "Kevin sam w domu" z 1990 (!) roku. Inni od ponad dekady są zwolennikami brytyjskiej komedii romantycznej "To właśnie miłość" Richarda Curtisa z 2003 roku, w której miłość odnajdują m.in. Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley i Martin Freeman. Kilka lat temu do listy filmów, które są obowiązkową pozycją w programie telewizyjnym dołączyła polska produkcja "Listy do M.". Zanim jednak co roku zaczęła pojawiać się w grudniu na antenie TVN, przyciągnęła do kin prawie 2,5 mln widzów. Teraz powstaje druga część, której akcja także będzie toczyła się w czasie Świąt.

Znowu Święta, znowu miłość...

Zdjęcia do sequela już trwają , a w filmie mają pojawić się znani z pierwszej części: Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Ania Matysiak, Agnieszka Wagner, Katarzyna Zielińska, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński i Maciej Stuhr.

Zobacz wideo

Do obsady dołączyli również Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Lamparska, Małgorzata Pieczyńska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Waldemar Błaszczak, Piotr Głowacki, Marcin Perchuć, Nikodem Rozbicki, Krzysztof Stelmaszyk oraz Maciej Zakościelny.

Na razie nie są znane szczegóły scenariusza, za który odpowiadają Marcin Baczyński ("Listy do M", "Tata, a Marcin powiedział...") i Mariusz Kuczewski ("Piąty stadion"), ale - jak zapowiada producent - ma to być "wzruszająca opowieść o zwykłych ludziach, którym w świąteczny, magiczny dzień przydarzają się małe cuda".

... znowu hit?

Zdjęcia do drugiej części "Listów do M." są realizowane głównie w Warszawie, potrwają do początku kwietnia. Reżyserem filmu jest Maciej Dejczer. Kinowa premiera produkcji planowana jest na listopad tego roku, czyli znowu na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem.

Film "Listy do M." miał premierę tuż przed Świętami w 2011 roku, w którym - według informacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - kinomani bardzo chętnie wybierali polskie filmy. Najczęściej kupowali bilety właśnie na tę komedię romantyczną. "Rekordowe 11,8 mln osób na krajowych produkcjach, to ponad 30 procent widowni. Wynik jakiego jeszcze nie było po uchwaleniu ustawy o kinematografii w 2005 roku. Liderem box office 2011 okazał się wyprodukowany przez TVN film "Listy do M." Mitji Okorna (2,33 mln widzów) " - można przeczytać na stronie internetowej PISF.

Więcej o: