"Wiedziałem, że muszę nakręcić ten film". Sam Mendes odsłania elementy fabuły nowego Bonda

Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw w ?Spectre? ryzykują kariery, aby pomóc agentowi 007. Będzie też trochę o motywacjach Jamesa Bonda, ukrytych w jego dzieciństwie.

W "Spectre" już od pierwszych scen Bond wykonuje pewną misję, poluje na kogoś, choć z początku nie wiemy na kogo i dlaczego. Postępowanie Bonda w najnowszej części serii ma związek z drugim kluczowym wątkiem jego dzieciństwa. - Kiedy to stało się jasne, stwierdziłem, że muszę nakręcić ten film - mówi że Sam Mendes, reżyser m.in. "Skyfall" i najnowszych przygód agenta 007.

Sam Mendes o pracy nad "Spectre"

- W "Skyfall" zainicjowałem rolę Rapha [Fiennesa - przy. red.] jako M., Naomie Harris jako panny Monneypenny oraz Bena Wishawa jako Q. - mówi Mendes. - W tym filmie pomagają Bondowi, ryzykując przy tym swoje kariery, a nawet życie - zdradza reżyser.

Pech nie opuszcza Craiga i spółki?

Jak podaje "Hollywood Reporter", na planie najnowszego Bonda około dwóch tygodniu temu miał miejsce wypadek . Podczas kręcenia zdjęć w Austrii z drogi zjechała ciężarówka z filmowym sprzętem, uderzając w pobliską stodołę. W efekcie tego wydarzenia został ranny jeden z członków ekipy filmowej. Poszkodowany miał zostać także Terry Madden, drugi asystent reżysera, który załamał nogę.

Te wydarzenia były poprzedzone wypadkiem podczas kręcenia scen strzelaniny, w których ucierpiał... Daniel Craig. Poprzednie głośne nieszczęścia, które spotkały twórców najnowszych przygód Bonda, to wycieknięcie scenariusza filmu w wyniku ataku hakerów na Sony Pictures Entertainment. Według wykradzionych wtedy informacji szefowie firmy mieli nie być zadowoleni z ówczesnego kształtu scenariusza .

Nowy film o Bondzie nosi tytuł "Spectre". Premiera w 2015 roku

W "Spectre" James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej, globalnej organizacji terrorystycznej WIDMO (SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Kluczem do sekretu jest tajemnicza wiadomość na temat przeszłości 007.

"Spectre" to 24. bondowski film. Mendes podkreśla też, że Daniel Craig wciela się w agenta 007 po raz czwarty. Wystąpi znana z poprzednich części obsada: Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw i Rory Kinnear. W "Spectre" dołączyli do nich Christoph Waltz, Léa Seydoux, Dave Bautista, Monica Bellucci i Andrew Scott.

Więcej o: