Widziałeś "Disco polo"? Teraz możesz posłuchać... Wychodzi płyta z piosenkami z filmu

Największe przeboje disco polo, w nowych aranżacjach, opracowano specjalnie na potrzeby filmu. Piosenki zaśpiewali aktorzy m.in. Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki i Joanna Kulig.

- Aby napisać wielki discopolowy hit, trzeba być obdarzonym iskrą Bożą - mówił Maciej Bochniak, reżyser filmu, w rozmowie z Markiem Kuprowskim. - Ciężko byłoby ten film zrobić bez tej muzyki . Ona nam towarzyszyła podczas pisania scenariusza, ona wprowadzała nas w świat tych bohaterów, była dla nas przesłaniem, w jakim języku się porozumiewać, w jakim sposób myśleć - dodaje.

To niewątpliwie dzięki muzyce film przyciągnął do kin tak pokaźną publiczność. "Disco polo" w dziesięć dni w kinach obejrzało już 552 tys. widzów. I film ma realne szanse na przyciągnięcie do kin miliona widzów .

Reżyser podkreślał, że inspiracją do filmu były piosenki zespołu Akcent. To ich kompozycje oraz twórców z zespołów Weekend, Boys, Milano, Bayer Full, Classic, La Strada zostały zaśpiewane w wykonaniu gwiazd polskiego kina. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki zaśpiewali piosenki jako filmowa grupa LASER. W rolę lidera zespołu ATOMIC wcielił się Rafał Maćkowiak, a Joanna Kulig zaśpiewała jako diwa muzyki disco polo Gensonina.

Zobacz wideo

Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazło się 15 piosenek - prawdziwych evergreenów gatunku disco polo. W filmie zostały wplecione w fabułę, są komentarzem do wydarzeń rozgrywających się na ekranie.

Na płycie znajdziecie:

1. ATOMIC "Cztery osiemnastki" muz. i sł. Tomasz Niecikowski, Tomasz Sidoruk (Tomasz Niecik)

2. GENSONINA "Oczy cziornyje" utwór tradycyjny

3. GENSONINA "Taka już jestem" muz. Krzysztof Czub i "Rednaz", sł. Sławomir Skręta (La Strada)

4. ATOMIC "Hej, czy Ty wiesz" muz. i sł. Robert Klatt i Mariusz Winnicki (Classic)

5. LASER "O Tobie kochana" muz. Piotr Kopański, sł. Andrzej Borowski (Milano)

6. LASER "Ona tańczy dla mnie" muz. i sł. Radosław Liszewski (Weekend)

7. LASER "Moja Gwiazda" muz. i sł. Zenon Martyniuk (Akcent)

8. LASER "Jesteś szalona" muz. Janusz Konopla, sł. Marcin Miller (Boys)

9. LASER "Pragnienie miłości" muz. i sł. Zenon Martyniuk (Akcent)

10. LASER "Wolność" muz. i sł. Marcin Miller (Boys)

11. LASER "Sonet dla miłości" muz. i sł. Zenon Martyniuk (Akcent)

12. ATOMIC "Dziewczyna z klubu disco" muz. i sł. Zenon Martyniuk (Akcent)

13. GENSONINA "Takim Cię wyśniłam" muz. Zenon Martyniuk,Waldemar Oksztul, Marek Zrajkowski, sł. Marzanna Anna Zrajkowska (Akcent)

14. LASER "Życie to są chwile" muz. i sł. Zenon Martyniuk (Akcent)

15. LASER & GENSONINA "Wszyscy Polacy" muz. i sł. Sławomir Świerzyński (Bayer Full)

"Disco polo" to film, którego akcja ma miejsce w szalonych latach 90. Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki), chłopaki z prowincji, pragnął spełnić swoje marzenia i próbują swoich sił w przemyśle disco polo. Początkowo grają w remizach i na wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa Laser wedrzeć się na muzyczne salony.

Tomek i Rudy trafiają do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Ich droga do kariery w złotych czasach disco polo nie jest wolna jednak od przeszkód. A stawką w grze jest nie tylko sława ale także uczucie. "Disco polo" od 27 lutego można oglądać w kinach w całej Polsce.

Zobacz wideo
Więcej o: