To już pewne: Elsa i spółka powrócą do kin. Powstanie "Kraina lodu 2"

Studio Disneya potwierdziło oficjalnie, że powstanie druga pełnometrażowa część animowanej bajki "Kraina lodu". To będzie już trzecia produkcja, w której pojawią się królowa Elsa i Bałwan Olaf - dzisiaj premierę ma krótkometrażowy "Frozen Fever".

Jeżeli film kosztujący 150 mln dolarów zarabia prawie 1,3 mld, to można liczyć na kontynuację. Tym bardziej, jeśli udaje mu się zdobyć dwa Oscary, nie mówiąc o miłości milionów małych dziewczynek z całego świata (i nie tylko nich). Przedstawiciele Disneya zapowiedzieli 12 marca, że pracują nad pełnometrażową kontynuacją losów kontrolującej lód i śnieg Elsy, jej siostry Anny i sympatycznego bałwanka Olafa.

Zobacz wideo

Szczegóły fabuły kontynuacji najbardziej kasowej animacji wszech czasów na razie nie są znane, nie wiadomo też, czy powrócą wszyscy bohaterowie znani z pierwszej części, ale można się tego spodziewać.

Wcześniej na dużym ekranie będzie można zobaczyć krótkometrażowy "Frozen Fever" ("Gorączka lodu"), którego akcja rozgrywa się w dniu urodzin Anny. Film trafia do kin 13 marca, można go oglądać także w polskich kinach przed seansem aktorskiej wersji "Kopciuszka".

Zobacz wideo

Data premiery drugiej pełnometrażowej "Krainy Lodu" nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że za projekt odpowiadają reżyserzy pierwszej części - Jennifer Lee i Chris Buck.

Więcej o: