"Gwiezdne wojny". Spin-off z Felicity Jones będzie zatytułowany "Star Wars: Rogue One"

"Star Wars: Rogue One" - taki tytuł będzie nosił spin-off "Gwiezdnych wojen", nad którym pracuje studio Disneya.

Projekt jest na razie dosyć tajemniczy - poza tytułem znamy trzy nazwiska: reżyserię "Star Wars: Rogue One" powierzono Garethowi Edwardsowi ("Godzilla"), za scenariusz odpowiada Chris Weitz ("Kopciuszek"), a w jednej z ról będzie można oglądać Felicity Jones, aktorkę nominowaną w tym roku do Oscara za rolę w "Teorii wszystkiego".

Zobacz wideo

Zdjęcia do "Star Wars: Rogue One" mają rozpocząć się latem tego roku w Londynie.

Najpierw "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"

Znamy jeszcze datę premiery spin-offu. "Star Wars: Rogue One" będzie można oglądać na dużym ekranie od 16 grudnia 2016 roku , czyli mniej-więcej rok po premierze siódmego epizodu cyklu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a przed premierą części ósmej, która ma pojawić się w kinach 26 maja 2017 roku - 40 lat i jeden dzień po premierze pierwszych "Gwiezdnych wojen".

W "Przebudzeniu Mocy", które będzie można zobaczyć najwcześniej (25 grudnia tego roku), wystąpią Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill i Anthony Daniels. Na ekranie pojawią się również Daisy Ridley, Oscara Isaaca, Andy Serkisa i Johna Boyega, którego postać pojawiła się jako pierwsza w zwiastunie zapowiadającym superprodukcję, wywołując emocje i.. rasistowskie komentarze części internautów .

Zobacz wideo

Quiz (pop)kulturalny: Jak dobrze znasz "Gwiezdne wojny"? >>

źródło: Okazje.info

Więcej o: