"Piksele": Postaci z kultowych gier komputerowych atakują świat, Adam Sandler go broni, a ten zwiastun bije rekord! [WIDEO]

Kosmici atakują Ziemię, wykorzystując postaci z najpopularniejszych gier komputerowych lat 80., więc prezydent USA wzywa na pomoc... mistrza gry na automatach. Brzmi dziwnie? Może, ale wygląda na to, że w kinach niedługo zadebiutuje wielki hit. Zwiastun filmu "Piksele" z Adamem Sandlerem w roli głównej w ciągu doby obejrzało ponad 34 mln internautów. To najpopularniejszy trailer studia Sony w historii.

Na co dzień widzowie nie lubią pikseli na ekranie, ale kiedy chodzi o takie piksele, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zapowiedź "Pikseli" w ciągu pierwszych 24 godzin od udostępnienia w sieci zobaczyło 34,3 mln widzów . Do tej pory najlepszym wynikiem wśród produkcji Sony Pictures Entertainment mógł pochwalić się "Niesamowity Spider Man 2", który w ciągu pierwszej doby obejrzało w sieci 22 mln osób. Wygląda na to, że jeden z najbardziej "nierównych" współczesnych aktorów Adam Sandler będzie mógł dodać do swojej filmografii kolejny kasowy sukces.

Zobacz wideo

"Piksele" to komedia science-fiction, w której Sandler (nominowany do Złotego Globu za "Lewy sercowy" i jednocześnie wielokrotny zdobywca Złotych Malin - antynagród amerykańskiego przemysłu filmowego) wciela się w byłego mistrza gier takich jak Pacman. Ta kultowa żółta kulka staje się jednym z zagrożeń, z którymi musi się zmierzyć na prośbę prezydenta (i przyjaciela w jednej osobie), którego zagrał Kevin James (serial "Diabli nadali", "Mocne uderzenie"). W "Pikselach" występują również m.in. znany z "Gry o tron" Peter Dinklage, Jane Krakowski ("Rockefeller Plaza 30") i Michelle Monaghan ("Detektyw").

Reżyserem filmu jest Chris Columbus, który stoi za sukcesami takich produkcji jak "Kevin sam w domu", "Pani Doubtfire" czy dwie pierwsze części ekranizacji przygód Harry'ego Pottera. W Polsce "Piksele" będzie można oglądać w kinach od 24 lipca.

Więcej o: