Jest pierwszy zwiastun "Mission: Impossible 5"! Pełen akcji i eksplozji. Znamy też tytuł filmu [WIDEO]

Tytuł najnowszego filmu z popularnej serii będzie brzmieć - "Mission: Impossible - Rogue Nation". I nie trudno odkryć jego zbieżności z niedawno ogłoszonym tytułem spin-offu "Gwiezdnych wojen"...

Zapowiedź najnowszego obrazu z serii "Mission: Impossible" została po raz pierwszy ujawniona w przerwie telewizyjnej emisji rozgrywek koszykówki ligi NCAA. W minutowym teaserze znajdziemy pościgi na motocyklach, widowiskowe ucieczki, atrakcyjne kobiety i Toma Cruise'a w roli agenta Ethana Hunta, który... trzyma się skrzydła startującego samolotu.

Zwiastun filmu: Mission: Impossible 5. Rogue Nation

Emisja pierwszego zwiastuna jest tym większym wydarzeniem, że do tej pory szczegóły fabuły filmu były skrupulatnie strzeżone. A od premiery poprzedniej części popularnej serii minęły ponad trzy lata. Teraz wszystko wskazuje na to, że Ethan Hunt i jego zespół będą próbowali rozprawić się z organizacjami sprzymierzonymi, aby zniszczyć IMF (Impossible Mission Force). Można wywnioskować, że postać, w którą wciela się Sean Harris, jest pewnego rodzaju przywódcą tytułowego Rogue Nation .

Za reżyserię nowego filmu serii odpowiada Christopher McQuarrie. W filmie obok Toma Cruise'a i Seana Harrisa zobaczymy Jeremy'ego Rennera, Simona Pegga, Aleca Baldwina, Vinga Rhamesa oraz Rebeccę Ferguson. Co jeszcze wiemy o nadchodzącej produkcji? Christopher McQuarrie na początku marca w rozmowie na Twitterze z fanami serii zapowiedział, że film będzie miał bardziej oldschoolowy klimat , przypominający oryginał z lat 60.

Konflikt interesów Paramount i Disneya?

Tytuł najnowszego "Mission: Impossible" został ogłoszony po tym, jak poznaliśmy tytuł spin-offu "Gwiezdnych wojen" - "Star Wars: Rogue One" . "Hollywood Reporter" podaje, że Paramount początkowo mógł myśleć o zablokowaniu użycia nazwy planowanej produkcji Disneya. Miał zarejestrować nazwę "Mission: Impossible - Rogue Nation" w Motion Picture Association of America w styczniu , przed tym, jak Disney ogłosił tytuł spin-offu "Gwiezdnych wojen".

Między firmami miało dojść do negocjacji. Umowa między Paramountem a Disneyem ma zawierać zobowiązanie tej ostatniej firmy do nie posługiwania się materiałami promującymi "Star Wars: Rogue One" najbliższego lata - poza kwietniem tego roku, na kiedy planowane jest wydarzenie skierowane do fanów "Star Wars".

Premiera "Rogue Nation" miała być planowana początkowo na grudzień 2015 roku, ale została przesunięta na wakacje. Produkcja dawno ucichnie w mediach, kiedy "Star Wars: Rogue One" będzie miało swoją premierę - nie wcześniej niż 16 grudnia 2016 roku.

Przychód z ostatniego dotąd "Mission: Impossible - Ghost Protocol" to 694 mln dol. Już jutro możemy spodziewać się dłuższego trailera zapowiadającego produkcję. Światowa premiera "Mission: Impossible - Rogue Nation" zapowiedziana jest na 31 lipca.

Więcej o: