"Spectre" - jest pierwszy zwiastun! Monica Bellucci i Christoph Waltz w kadrach z nowego Bonda

- Masz sekret, o którym nikomu nie możesz powiedzieć, bo nikomu nie ufasz - mówi Moneypenny do Bonda w pierwszym trailerze do "Spectre". Jest mroczny klimat, tajemnica, są Monica Bellucci i Christoph Waltz. I, oczywiście, on - Craig, Daniel Craig.

Dzięki pierwszemu zwiastunowi wiemy, że akcja "Spectre" rozpocznie się krótko po wydarzeniach pokazanych w "Skyfall" (siedziba brytyjskiego wywiadu jeszcze nie została odbudowana), pojawia się w nim też pewien stary znajomy Jamesa Bonda...

Zobacz wideo

W "Spectre" James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej, globalnej organizacji terrorystycznej WIDMO (SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Kluczem do sekretu jest tajemnicza wiadomość na temat przeszłości 007.

Quiz: Jak dobrze znasz filmy o Bondzie?

W roli agenta 007 powróci, oczywiście, Daniel Craig (który od razu podpisał kontrakt także na występ w 25. oficjalnym filmie z serii). W filmie będzie można zobaczyć znanych ze "Skyfall": Naomi Harris jako Eve Moneypenny, Ralpha Fiennesa w roli M oraz Bena Whishawa jako Q. Nowych bohaterów zagrają m.in. dwukrotny zdobywca Oscara Christoph Waltz ("Bękarty wojny"), Andrew Scott (serial "Sherlock"), Lea Seydoux ("Życie Adeli"), Monica Bellucci ("Malena") oraz Dave Bautista ("Strażnicy Galaktyki"). Reżyserem 24. Bonda jest Sam Mendes ("Skyfall", "American Beauty"), a autorem zdjęć jest Hoyte van Hoytema ("Interstellar"). Autorami scenariusza są John Logan, Neal Purvis i Robert Wade.

Pierwszy klaps padł w Pinewood Studios, ale zdjęcia kręcone są też w Londynie, Rzymie, Meksyku oraz w marokańskich Tangerze i Arfudzie, a także w Austrii. Premiera w listopadzie.

Więcej o: