"Szybcy i wściekli 7" w wyścigu o rekord otwarcia w USA. Widzowie oddadzą hołd Paulowi Walkerowi? [BOX OFFICE]

"Szybcy i wściekli 7", którzy w USA wchodzą do kin w najbliższy weekend, mają szansę pobić rekord weekendu otwarcia w kwietniu. W filmie wykorzystane zostały sceny, w których występuje tragicznie zmarły aktor Paul Walker.

Paul Walker od lat był związanemu z serią. Aktor wystąpił we wszystkich poprzednich sześciu częściach cyklu, kreując postać Briana O'Connera. Walker w 2013 roku zginął w wypadku samochodowym, mając 40 lat. Twórcy filmu zapewniali, że zdążył zagrać wszystkie sceny dramatyczne z udziałem O'Connera. W dublowanych scenach wystąpili bracia Walkera - Caleb i Cody.

Zobacz wideo

Wyprawa do kin na "Szybkich i wściekłych" może okazać się okazją do oddania hołdu aktorowi, jak stało się to w przypadku Heatha Ledgera i filmu "Mroczny rycerz". Plakaty promujące film zostały przygotowane w tonacji czarni i bieli na znak żałoby po zmarłym aktorze.

Zdarza się, że kolejne części filmowych serii w mniejszym stopniu przykuwają uwagę widzów. Jednak nie jest to przypadek tej produkcji. Popularność filmów "Szybcy i wściekli" stale rosła, przynosząc swoim twórcom w sumie 2,4 mld. dol. wpływów. Dla wytwórni Universal Pictures to najdłuższa seria wielkiego ekranu. Brent Lang z "Variety" zaznacza, że popularność serii zapewniło także duże zróżnicowanie etniczne zaangażowanych w projekt aktorów. W produkcji wystąpili Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson i Ludacris.

Zobacz wideo

W Stanach film zostanie zaprezentowany w około 4003 kinach (wliczając kina Imax) , co stanowi najszerszą dotąd kinową dystrybucję w historii Universal Pictures. Zazwyczaj pokazy prezentowane w liczbie kin przewyższającej 4000 obiektów przewidziane są dla filmów, które premierę mają w okresie ciepłych letnich miesięcy lub pod koniec roku.

Obecny rekord kwietnia należy do filmu "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", który miał swoją premierę w zeszłym roku i był wyświetlany w 3928 kinach. Film w reżyserii Anthony'ego i Joe Russo osiągnął przychód weekendu otwarcia na poziomie 95 mln dol.

Jakiej historii możemy spodziewać się w "Szybkich i wściekłych 7"? Akcja filmu rozpoczyna się mniej więcej rok po tym, jak zespół Doma (Diesel) i Briana (Walker) powrócił do USA po ułaskawieniu. Bohaterowie starają się być prawowitymi obywatelami i członkami rodzin, co po latach na wysokich obrotach nie do końca im wychodzi. Wszystko wydawałoby się wracać do normalności, gdyby nie fakt pojawienia się brytyjskiego zabójcy. Deckard Shaw planuje pomścić śmierć brata - Owena. Jedyną nadzieją na stawienie czoła wrogowi jest ponowne znalezienie się za kółkiem i zabezpieczenie prototypu wyjątkowego, monitorującego urządzenia dla amerykańskiego rządu. W zamian bohaterowie mogą skorzystać z niego w celu wytropienia zabójcy. Polska widownia będzie mogła zobaczyć "Szybkich i wściekłych 7" 10 kwietnia.

Więcej o: